Երեւան: Մեդիամաքս: Նոյեմբերի 7-ին կայացել է Ռուսաստանի ու Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի ու Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հեռախոսազրույցը:
«Մանրամասնորեն քննարկվել է իրավիճակը ղարաբաղյան հակամարտության գոտում։ Ռուսաստանի նախագահը թուրք պաշտոնակցին տեղեկացրել է Ադբեջանի եւ Հայաստանի ղեկավարների հետ իր հեռախոսազրույցների մասին։ Այդ շփումներն ուղղված էին մարտական գործողությունների անհապաղ դադարեցման ու քաղաքական-դիվանագիտական կարգավորման տարբերակների որոնմանը։
Հաստատվել է փոխգործակցության փոխադարձ պատրաստակամությունը՝ հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը հասնելու նպատակով», - հաղորդել է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:

Путин рассказал Эрдогану о контактах с лидерами Армении и Азербайджана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 7 ноября состоялся телефонный разговор президента России Владимира Путина с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом.
«Обстоятельно обсуждена ситуация в зоне нагорно-карабахского конфликта. Президент России проинформировал турецкого коллегу о проведённой серии телефонных контактов с лидерами Азербайджана и Армении. Эти контакты были ориентированы на поиск вариантов скорейшего прекращения боевых действий и выхода на политико-дипломатическое урегулирование.
Подтверждена обоюдная готовность к взаимодействию с целью достижения мирного решения конфликта», - говорится в сообщении пресс-службы Кремля.