Վաղը Երեւանում կկայանա Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «չնայած ստեղծված իրավիճակին՝ հոկտեմբերի 9-ին Երեւանում կայանալու է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստը»:
Ընդունելով Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի (ԵՏՀ) Կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչին, վարչապետը անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմական գործողություններին, որոնք իրականացվում են Թուրքիայի հրահրմամբ եւ աջակցությամբ:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ փաստացի Լեռնային Ղարաբաղը մղում է հակաահաբեկչական պայքար: Նշելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ պետությունների նախագահների՝ հրադադար հաստատելու կոչի մասին հայտարարությունը, վարչապետն ընդգծել է, որ Հայաստանը ողջունել է այն:

Yerevan to host the Eurasian Intergovernmental Council session tomorrow - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has stated today that "despite the current situation, the next session of the Eurasian Intergovernmental Council will take place in Yerevan on October 9.”
While receiving Chairman of the Eurasian Economic Commission’s Board Mikhail Myasnikovich, the Prime Minister has touched on the hostilities that Azerbaijan unleashed against Nagorno-Karabakh, carrying them out at the instigation and with the support of Turkey.
Nikol Pashinyan has stressed that Artsakh is actually fighting a war against terrorism. Pashinyan has also underlined that Armenia has welcomed the statement of the OSCE Minsk Group Co-Chairs, which called for ceasefire.