Վաղը Երեւանում կկայանա Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «չնայած ստեղծված իրավիճակին՝ հոկտեմբերի 9-ին Երեւանում կայանալու է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստը»:
Ընդունելով Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի (ԵՏՀ) Կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչին, վարչապետը անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմական գործողություններին, որոնք իրականացվում են Թուրքիայի հրահրմամբ եւ աջակցությամբ:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ փաստացի Լեռնային Ղարաբաղը մղում է հակաահաբեկչական պայքար: Նշելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ պետությունների նախագահների՝ հրադադար հաստատելու կոչի մասին հայտարարությունը, վարչապետն ընդգծել է, որ Հայաստանը ողջունել է այն:

Завтра в Ереване пройдет заседание Евразийского межправительственного совета - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян сказал сегодня, что, «несмотря на сложившуюся ситуацию, очередное заседание Евразийского межправительственного совета состоится 9 октября в Ереване».
Принимая председателя Коллегии Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) Михаила Мясниковича, армянский премьер упомянул о военных действиях, развязанных Азербайджаном в Нагорном Карабахе, которые ведутся при провокации и поддержке Турции.
Никол Пашинян подчеркнул, что Нагорный Карабах фактически ведет антитеррористическую борьбу. Отметив заявление руководителей стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ о призыве к прекращению огня, премьер-министр подчеркнул, что Армения приветствовала его.