Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՅԴ-ն, «Բարգավաճ Հայաստան» եւ «Հայրենիք» կուսակցությունները հոկտեմբերի 8-ին Երեւանի Ազատության հրապարակում հրավիրում են համապետական հանրահավաք:
Երեք կուսակցություններն այսօր հանդես են եկել հաղորդագրությամբ, որում ասված է.
«2018 թ. գարնանը համաժողովրդական շարժումը ստեղծեց երկրի զարգացման որակապես նոր հնարավորություններ: Հանրության մոտ ձեւավորվեց արատավոր բարքերը պատմության գիրկն ուղարկելու, երկրում արդարություն հաստատելու, երաշխավորված եւ առավել բարեկեցիկ ապագա ունենալու արդարացի սպասելիքներ:
Անցած ավելի քան երկու տարիների ընթացքում հանրության սպասելիքները չեն արդարացել։ Իշխանությունը ձախողել է ամենուրեք: Վտանգված է երկրի զարգացման հեռանկարը: Իշխող քաղաքական ուժը փաստել է մեր ազգային պետականությանն ուղղված մարտահրավերները դիմագրավելու անկարողությունը:
«Բարգավաճ Հայաստան», «Հայ Յեղափոխական դաշնակցություն», «Հայրենիք» կուսակցությունները, գնահատելով երկրում ստեղծված իրավիճակը, անխուսափելի համարելով նոր որակի եւ ազգային իշխանության ձեւավորման հրամայականը, ս.թ. հոկտեմբերի 8-ին ժ. 18:00-ին, Ազատության հրապարակում հրավիրում են համապետական հանրահավաք»:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Revolutionary Front party (ARF), Prosperous Armenia and Homeland parties have announced they will hold a rally at Freedom Square in Yerevan on October 8.
The three parties have issued a joint statement today, which reads:
“The national movement of spring 2018 created qualitatively new possibilities for development of Armenia. The society has formed valid expectations of making flawed practices a thing of the past, establishing justice in the country and having a secure, better future.
These expectations have not been met over the last two years. The government has failed in every aspect. The prospect of Armenia’s development is in jeopardy. The ruling political force has stated its inability to deal with the challenges our statehood is facing.
Upon assessing the situation, Armenian Revolutionary Front party, Prosperous Armenia and Homeland believe the imperative of forming a new, national government and invite citizens to a national rally at Freedom Square on October 8.”