Երեւան: Մեդիամաքս: Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ասել է, որ ի տարբերություն Ուկրաինայի կամ Հայաստանի, Բելառուսում բացակայում են «գունավոր հեղափոխության» «դասական պատճառները»:
Ըստ ՏԱՍՍ-ի հաղորդագրության, այդ մասին նա ասել է ռուսաստանյան լրատվամիջոցներին տված հարցազրույցում:
«Բելառուսում «գունավոր հեղափոխության» համար դասական պատճառներ չկան: Օրինակ, մեր տնտեսությունը լավ թե վատ աշխատում է: Չկա նման դասական հիմք, որը կար Ուկրաինայում, Հայաստանում եւ այլն, երբ մարդիկ չէին աշխատում, ուտելու բան արդեն չունեին», - ասել է նա:
Օգոստոսի 10-ին՝ Բելառուսի նախագահական ընտրությունների հաջորդ օրը, Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել էր Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին վերընտրվելու կապակցությամբ:

Ереван /Медиамакс/. Александр Лукашенко заявил, что в отличие от Украины или Армении в Беларуси отсутствуют «классические причины» для «цветной революции».
Как сообщает ТАСС, об этом Александр Лукашенко сказал в интервью российским СМИ.
«Нет классических причин, чтобы «цветная революция» свершилась в Беларуси. К примеру, у нас экономика худо-бедно работает. Нет вот этой классической основы - что было там на Украине, в Армении и так далее, - когда люди не работают, уже есть нечего», - сказал он.
10 августа, на следующий день после президентских выборов в Беларуси, премьер-министр Армении Никол Пашиян поздравил Александа Лукашенко с переизбранием.