«Հայաստանը ժողովրդավարական բարեփոխումների ակտիվ փուլում է» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ «Հայաստանը ժողովրդավարական բարեփոխումների ակտիվ փուլում է, եւ մենք վճռական ենք այդ օրակարգն առաջ մղելու հարցում»:
«Նպատակը մեր ժողովրդավարության ինստիտուցիոնալ հզորացումն է՝ իրապես անկախ դատական համակարգի ձեւավորումը, վստահելի ընտրական գործընթացի երաշխավորումը, արդյունավետ հակակոռուպցիոն պայքարը», - ասել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ հունիսի 30-ին Հայաստանում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի ղեկավար Նատալյա Վուտովայի հետ հանդիպմանը:
Խոսելով դատաիրավական ոլորտի բարեփոխումների մասին, Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ ռեֆորմը միտված է դատական համակարգի նկատմամբ հանրային վստահության վերականգնմանը:

Пашинян: «Армения находится в активной стадии демократических реформ» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что «Армения находится в активной стадии демократических реформ, и мы полны решимости продвигать эту повестку».
«Цель реформ - институциональное укрепление нашей демократии, формирование действительно независимой судебной системы, гарантия заслуживающего доверия избирательного процесса, эффективная борьба с коррупцией»,- сказал Никол Пашинян 30 июня на встрече с руководителем представительства Совета  Европы в Армении Натальей Вутовой.
Коснувшись реформ в судебно-правовой сфере, Никол Пашинян отметил, что они направлены на восстановление общественного доверия к судебной системе.