Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Միջազգային ճգնաժամային խմբի (International Crisis Group-ICG) նախագահ Ռոբերտ Մալլիին (Robert Malley):
Միջազգային ճգնաժամային խումբը նախկին բարձրաստիճան դիվանագետների ու պետական պաշտոնյաների, փորձագետների ու վերլուծաբանների միավորող կառույց է, որը զբաղվում է հակամարտությունների ուսումնասիրմամբ, վերլուծում դրանց շուրջ զարգացումները եւ հրապարակում զեկույցներ, հաշվետվություններ, ինչպես նաեւ առաջարկներ ներկայացնում դրանց կարգավորման վերաբերյալ:
Ռոբերտ Մալլին տեղեկացրել է Արմեն Սարգսյանին, որ առաջիկայում զեկույց կհրապարակվի ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ:
«Կարեւորելով հակամարտության շուրջ անկողմնակալ փորձագիտական վերլուծությունները՝ նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ դրանք կնպաստեն միջազգային հանրության կողմից հակամարտության եւ դրան առնչվող գործընթացների վերաբերյալ օբյեկտիվ ընկալումների ձեւավորմանը», - հաղորդում են նախագահի մամուլի ծառայությունից:

Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Армен Саргсян принял сегодня президента Международной кризисной группы (International Crisis Group-ICG) Роберта Мэлли.
Международная кризисная группа объединяет бывших высокопоставленных дипломатов и государственных чиновников, экспертов и аналитиков. Структура занимается исследованием конфликтов, анализирует их развития и публикует доклады, отчеты, а также выступает с предложениями относительно урегулирования.
Роберт Мэлли сообщил Армену Саргсяну, что в ближайшее время будет опубликован доклад ICG о процессе урегулирования карабахского конфликта.
«Подчеркнув важность беспристрастных исследований, президент Саргсян отметил, что они будут способствовать формированию у международного сообщества объективного восприятия конфликта и развитий вокруг него»,- сообщает пресс-служба президента.