Նաիրի Պետրոսյանը վերադառնում է ԱԳՆ համակարգ
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակի ղեկավար Նաիրի Պետրոսյանը թողնում է այդ պաշտոնը եւ վերադառնում է ԱԳՆ համակարգ:
Այդ մասին նա գրառում է արել իր ֆեյսբուքյան էջում:
«2010 թվականին ՀՀ ԱԳՆ-ից գործուղվեցի ՀՀ Նախագահի աշխատակազմ, որի շնորհիվ մասնագիտական գործունեության նոր ասպարեզ բացվեց իմ առջև:  Այդ տարիների ընթացքում եղել եմ մեր պետության արտաքին քաղաքական բազմաթիվ կարևոր իրադարձությունների ականատեսն ու դրանց նախապատրաստման մասնակիցը:  Շնորհակալ եմ Հայաստանի Հանրապետության երրորդ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին այդ պատվաբեր հնարավորությունն ինձ ընձեռելու համար:
Այժմ եկել է իմ բուն մասնագիտությամբ և կյանքի գործով նորից զբաղվելու ժամանակը: Ցանկությունս է վերադառնալ դիվանագիտական ծառայություն՝ գիտելիքս և փորձս Հայաստանի Հանրապետությանն ի սպաս դնելու համար: Այս հարցը քննարկել եմ ՀՀ երրորդ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ` խնդրելով ազատել ինձ գրասենյակի պատասխանատուի աշխատանքից», - գրել է Նաիրի Պետրոսյանը:
Նա տեղեկացրել է, որ ՀՀ երրորդ նախագահի որոշմամբ իր գրասենյակի պատասխանատուի պարտականությունները կստանձնի Մերի Հարությունյանը:

Nairi Petrossian returns to diplomatic service
Yerevan/Mediamax/. Nairi Petrossian, Head of the Office of the third President of Armenia Serzh Sargsyan, has left his position to serve again in the Ministry of Foreign Affairs.
Mr. Petrossian has made the announced in a Facebook post, which reads in particular:
“I was assigned by the Ministry of Foreign Affairs in 2010 to work in the staff of the Armenian President, which opened a new field of professional activity for me. Over the years I witnessed and helped prepare for many important foreign policy events. I am grateful to the third President of Armenia Serzh Sargsyan for that honorable opportunity.
Now it is time for me to return to my career. I want to be a part of the diplomatic service again, to harness my knowledge and experience to the benefit of Armenia. I have discussed this issue with the third President of Armenia Serzh Sargsyan and asked him to relieve me of my duties as the head of his office.”
Nairi Petrossian noted that Mary Harutyunyan will take his position in the office of Serzh Sargsyan.