Նաիրի Պետրոսյանը վերադառնում է ԱԳՆ համակարգ
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակի ղեկավար Նաիրի Պետրոսյանը թողնում է այդ պաշտոնը եւ վերադառնում է ԱԳՆ համակարգ:
Այդ մասին նա գրառում է արել իր ֆեյսբուքյան էջում:
«2010 թվականին ՀՀ ԱԳՆ-ից գործուղվեցի ՀՀ Նախագահի աշխատակազմ, որի շնորհիվ մասնագիտական գործունեության նոր ասպարեզ բացվեց իմ առջև:  Այդ տարիների ընթացքում եղել եմ մեր պետության արտաքին քաղաքական բազմաթիվ կարևոր իրադարձությունների ականատեսն ու դրանց նախապատրաստման մասնակիցը:  Շնորհակալ եմ Հայաստանի Հանրապետության երրորդ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին այդ պատվաբեր հնարավորությունն ինձ ընձեռելու համար:
Այժմ եկել է իմ բուն մասնագիտությամբ և կյանքի գործով նորից զբաղվելու ժամանակը: Ցանկությունս է վերադառնալ դիվանագիտական ծառայություն՝ գիտելիքս և փորձս Հայաստանի Հանրապետությանն ի սպաս դնելու համար: Այս հարցը քննարկել եմ ՀՀ երրորդ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ` խնդրելով ազատել ինձ գրասենյակի պատասխանատուի աշխատանքից», - գրել է Նաիրի Պետրոսյանը:
Նա տեղեկացրել է, որ ՀՀ երրորդ նախագահի որոշմամբ իր գրասենյակի պատասխանատուի պարտականությունները կստանձնի Մերի Հարությունյանը:

Наири Петросян возвращается на дипломатическую службу
Ереван/Медиамакс/. Руководитель офиса третьего президента Армении Наири Петросян покидает эту должность и возвращается в систему МИД.
Об этом он сообщил на своей странице в Фейсбук.
«В 2010 году я был командирован из МИД в аппарат президента Армении, благодаря чему мне открылись новые горизонты профессиональной деятельности. В течение этих лет я был свидетелем многочисленных важных внешнеполитических событий, принимал участие в их организации. Благодарен третьему президенту Армении Сержу Саргсяну за эту возможность.
Теперь пришло время вновь заняться своей профессией и делом жизни. Мое желание - вернуться на дипломатическую службу, чтобы использовать свои знания и опыт во благо Республики Армения. Я обсудил этот вопрос с третьим президентом Армении Сержем Саргсяном, попросив освободить меня от должности руководителя офиса»,- написал Наири Петросян.
Он также сообщил, что решением третьего президента Армении пост руководителя его офиса займет Мэри Арутюнян.