Ազգային ժողովն ընդունեց կառավարության ծրագիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային ժողովն այսօր ձայների 82 կողմ, 37 դեմ, 0 ձեռնպահ հարաբերակցությամբ ընդունել է կառավարության հնգամյա ծրագիրը:
Կառավարության ծրագրին կողմ են քվեարկել «Իմ քայլը», դեմ՝ «Լուսավոր Հայաստան» եւ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր եզրափակիչ ելույթում ընդգծել է, որ կառավարությունն ունի պատասխանատվության եւ անելիքների իր բաժինը, բայց յուրաքանչյուր քաղաքացի իր հերթին պետք է գիտակցի պատասխանատվության իր բաժինը։
«Ես այսօր սկսում եմ իմ քաղաքական քայլարշավը դեպի տնտեսական հեղափոխություն, եւ ով քայլ ունի անելու, թող անի, ով ուզում է անցնի այդ ճանապարհը, թող անցնի ինձ հետ»,- հայտարարել է ՀՀ վարչապետը։
Մեդիամաքսն ավելի վաղ առանձնացրել էր կառավարության ծրագրի կրթությանը եւ գիտությանը, արտաքին քաղաքականությանը, պաշտպանական քաղաքականությանը վերաբերող դրույթները։

Парламент Армении принял программу правительства - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Национальное Собрание Армении соотношением голосов 82 «за», 37 «против» и при 0 воздержавшихся приняло сегодня 5-летнюю программу правительства.
За проголосовали представители блока «Мой шаг», против – депутаты фракций «Просвещенная Армения» и «Процветающая Армения».
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в своей заключительной речи подчеркнул, что у правительства есть своя доля ответственности и задач, однако каждый гражданин, в свою очередь, должен осознавать также долю своей ответственности.
«Сегодня я начинаю свою политическую кампанию, ведущую к экономической революции. И тот, кто хочет сделать шаг и пройти этот путь, пусть пройдет его со мной»,- заявил премьер-министр Армении.
Ранее Медиамакс представил основные положения программы, касающиеся образования и науки, внешней политики, оборонной политики