Ազգային ժողովն ընդունեց կառավարության ծրագիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային ժողովն այսօր ձայների 82 կողմ, 37 դեմ, 0 ձեռնպահ հարաբերակցությամբ ընդունել է կառավարության հնգամյա ծրագիրը:
Կառավարության ծրագրին կողմ են քվեարկել «Իմ քայլը», դեմ՝ «Լուսավոր Հայաստան» եւ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր եզրափակիչ ելույթում ընդգծել է, որ կառավարությունն ունի պատասխանատվության եւ անելիքների իր բաժինը, բայց յուրաքանչյուր քաղաքացի իր հերթին պետք է գիտակցի պատասխանատվության իր բաժինը։
«Ես այսօր սկսում եմ իմ քաղաքական քայլարշավը դեպի տնտեսական հեղափոխություն, եւ ով քայլ ունի անելու, թող անի, ով ուզում է անցնի այդ ճանապարհը, թող անցնի ինձ հետ»,- հայտարարել է ՀՀ վարչապետը։
Մեդիամաքսն ավելի վաղ առանձնացրել էր կառավարության ծրագրի կրթությանը եւ գիտությանը, արտաքին քաղաքականությանը, պաշտպանական քաղաքականությանը վերաբերող դրույթները։

Yerevan/Mediamax/. Armenian National Assembly has adopted the government’s five-year program through a ballot today, with 82 votes cast for and 37 cast against the program. No MPs abstained.
My Step group voted in favor of the program, while Bright Armenia and Prosperous Armenia groups stood against it.
In the final speech Nikol Pashinyan stressed that the government has its share of responsibility, but the Armenian citizens need to realize what their share is.
“Today I am starting the march towards economic revolution, and let those who have a step to make, make it, and those who want to walk this path with me, walk it,” said the Prime Minister.
In previous reports Mediamax presented the government program’s points about education science, foreign policy, and defense