Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների միջազգային դիտորդները դեկտեմբերի 10-ին, ժամը 14:30 Երեւանում կայանալիք մամուլի ասուլիսին կներկայացնեն իրենց նախնական հետընտրական հայտարարությունը:
Առաքելությունը՝ ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների եւ մարդու իրավունքների գրասենյակի (ԺՀՄԻԳ), ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԱՀԿ ԽՎ), Եվրոպայի Խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) եւ Եվրոպական պառլամենտի (ԵՊ) համատեղ նախաձեռնությունն է:
Միջազգային դիտորդական առաքելության կազմում ընդգրկված են շուրջ 320 դիտորդներ 39 երկրներից, այդ թվում` ԺՀՄԻԳ-ի կողմից տեղակայված 246 երկարաժամկետ եւ կարճաժամկետ դիտորդներ, 50 խորհրդարանականներ եւ ԵԱՀԿ ԽՎ-ի աշխատակիցներ, 13 դիտորդ ԵԽԽՎ-ից եւ 10-ը՝ ԵՊ-ից:

IEOM will present preliminary post-election statement on December 10 - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The international election observation mission (IEOM) for the early parliamentary elections in Armenia will present their preliminary post-election statement at a news conference in Yerevan on December 10.
IEOM is a joint undertaking of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR), the OSCE Parliamentary Assembly (OSCE PA), the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) and the European Parliament (EP).
The international election observation mission comprises some 320 observers from 39 countries, including 246 long-term and short-term observers deployed by ODIHR, 50 parliamentarians and staff from the OSCE PA, 13 from PACE and 10 from the EP.