Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների միջազգային դիտորդները դեկտեմբերի 10-ին, ժամը 14:30 Երեւանում կայանալիք մամուլի ասուլիսին կներկայացնեն իրենց նախնական հետընտրական հայտարարությունը:
Առաքելությունը՝ ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների եւ մարդու իրավունքների գրասենյակի (ԺՀՄԻԳ), ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԱՀԿ ԽՎ), Եվրոպայի Խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) եւ Եվրոպական պառլամենտի (ԵՊ) համատեղ նախաձեռնությունն է:
Միջազգային դիտորդական առաքելության կազմում ընդգրկված են շուրջ 320 դիտորդներ 39 երկրներից, այդ թվում` ԺՀՄԻԳ-ի կողմից տեղակայված 246 երկարաժամկետ եւ կարճաժամկետ դիտորդներ, 50 խորհրդարանականներ եւ ԵԱՀԿ ԽՎ-ի աշխատակիցներ, 13 դիտորդ ԵԽԽՎ-ից եւ 10-ը՝ ԵՊ-ից:

Наблюдатели дадут предварительную оценку 10 декабря - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Международные наблюдатели представят свое предварительное заключение о внеочередных парламентских выборах в Армении в 14:30 часов 10 декабря на пресс-конференции в Ереване.
В состав Межународной наблюдательской миссии входят представители Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) ОБСЕ, Парламентской ассамблеи (ПА) ОБСЕ, Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) и Европейского парламента (ЕП).
В состав миссии входят 320 наблюдателей из 39 стран, в том числе - 246 долгосрочных и краткосрочных наблюдателей от БДИПЧ ОБСЕ, 50 парламентариев и сотрудников ПА ОБСЕ, 13 наблюдателей ПАСЕ и 10 - из ЕП.