Փաշինյանը մեկնաբանել է Բոլթոնի հետ իր հանդիպումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ նախորդ շաբաթ Երեւանում կայացած ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով օգնական Ջոն Բոլթոնի հետ իր հանդիպումը «խոշոր դիվանագիտական նվաճում» էր:
Այսօր Ազգային Ժողովում պատասխանելով պատգամավորների հարցերին, Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ ավելի ուշ կխոսի այն մասին, թե ինչու է հանդիպումն այդպես որակում: Միաժամանակ նա նկատել է, որ Ջոն Բոլթոնի հետ չի քննարկել որեւէ հարց, որի շուրջ արժե մտահոգվել:
Վարչապետի պաշտոնակատարն անդրադարձել է նաեւ պատգամավոր Խոսրով Հարությունյանի այն դիտարկմանը, որ Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսի խոսքերն այն մասին, որ քննարկվում է «տարածքներ խաղաղության դիմաց» բանաձեւը, ըստ էության, նորություն էին:
«Պարոն Հարությունյան, անկեղծ ասած, իմ համար էլ նորություն է այն, որ դա ձեզ համար նորություն է, քանի որ նախկինում էլ այս ամբիոնից ասել եմ, որ այն, ինչ ժառանգություն եմ ստացել բանակցային գործընթացում, հենց այդ բանաձեւի տրամաբանության մեջ է», - ասել է կառավարության ղեկավարը:

Pashinyan comments on meeting with Bolton - Mediamax.am
While answering the questions of MPs at Armenian National Assembly today, Nikol Pashinyan said he would clarify his comment later. At the same time, he said did not discuss with John Bolton any issue that might be possibly concerning.
Pashinyan also touched upon MP Khosrov Harutyunyan’s remark that the statement of U.S. Ambassador to Armenia Richard Mills about discussions on “territories for peace” formula was news for him.
“Mr. Harutyunyan, frankly speaking, the real news for me is the fact that it’s news for you. I have already told that what I inherited from the previous government in the negotiation process is completely in line with that logic,” said Pashinyan.