Փաշինյանը մեկնաբանել է Բոլթոնի հետ իր հանդիպումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ նախորդ շաբաթ Երեւանում կայացած ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով օգնական Ջոն Բոլթոնի հետ իր հանդիպումը «խոշոր դիվանագիտական նվաճում» էր:
Այսօր Ազգային Ժողովում պատասխանելով պատգամավորների հարցերին, Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ ավելի ուշ կխոսի այն մասին, թե ինչու է հանդիպումն այդպես որակում: Միաժամանակ նա նկատել է, որ Ջոն Բոլթոնի հետ չի քննարկել որեւէ հարց, որի շուրջ արժե մտահոգվել:
Վարչապետի պաշտոնակատարն անդրադարձել է նաեւ պատգամավոր Խոսրով Հարությունյանի այն դիտարկմանը, որ Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսի խոսքերն այն մասին, որ քննարկվում է «տարածքներ խաղաղության դիմաց» բանաձեւը, ըստ էության, նորություն էին:
«Պարոն Հարությունյան, անկեղծ ասած, իմ համար էլ նորություն է այն, որ դա ձեզ համար նորություն է, քանի որ նախկինում էլ այս ամբիոնից ասել եմ, որ այն, ինչ ժառանգություն եմ ստացել բանակցային գործընթացում, հենց այդ բանաձեւի տրամաբանության մեջ է», - ասել է կառավարության ղեկավարը:

Пашинян прокомментировал свою встречу с Болтоном - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. И.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян сказал сегодня, что его встреча с советником президента США по вопросам национальной безопасности Джоном Болтоном стала «крупным дипломатическим достижением».
Отвечая сегодня на вопросы депутатов в парламенте, Никол Пашинян заявил, что позже расскажет, почему дал встречу подобную оценку. При этом он заметил, что не обсуждал с Джоном Болтоном вопросов, которые могли бы стать поводом для беспокойства.
И.о. премьер-министра коснулся также замечания депутата Хосрова Арутюняна о том, что слова посла США в Армении Ричарда Миллса о формуле «территории в обмен на мир» по сути, явились новостью.
«Господин Арутюнян, честно говоря, для меня новостью стало то, что вы это считаете новостью. Я и ранее говорил с этой трибуны, что полученное мною в переговорном процессе наследство отвечает логике этой формулы»,- отметил глава правительства.