Փաշինյանը կոչ է արել չփորձել «խլել հաղթանակը ժողովրդի ձեռքից» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ «Հայաստանում դեռ կան ուժեր, որոնց մտքով անցնում է ժողովրդի հաղթանակը խլել ժողովրդի ձեռքից»:
Վարչապետն այդ մասին ասել է հոկտեմբերի 7-ին՝ ելույթ ունենալով Էջմիածնում՝ քաղաքի 2703-ամյակին նվիրված միջոցառման ժամանակ:
«Ցավոք, Հայաստանում  դեռ կան ուժեր, քաղաքական կուսակցություններ, որոնք իրենց վատ են զգում ժողովրդի համատարած լավ զգալու պայմաններում, որոնք դեռ ուզում են մարդկանց անվստահություն ներշնչել, որոնց մտքով նույնիսկ անցնում է ժողովրդի հաղթանակը խլել ժողովրդի ձեռքից: Այդ մարդկանց հուսախաբություն է սպասվում: Հին կոռուպցիոն համակարգը նույնիսկ չի էլ պատկերացնում, որ որեւէ շանս Հայաստանի Հանրապետությունում չունի:
Ուզում եմ այդ քաղաքական ուժերին ասել, որ պետք չէ վատ զգալ սեփական հայրենիքում այն պայմաններում, երբ ժողովուրդը լավ է զգում: Մեր ժողովուրդը հաղթել է եւ մի փորձեք որեւէ ձեւով փչացնել այդ հաղթանակը, դա ձեզ մոտ չի ստացվելու: Դուք ուզում եք ամեն ինչ անել, որ այս հեղափոխությունը դառնա ցասումի, զայրույթի հեղափոխություն, բայց դա ձեզ մոտ չի ստացվելու, որովհետեւ Հայաստանում հաղթել է սերը, ազգային միասնությունը»,-  ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մենք մեր երկրում չունենք թշնամիներ եւ թող որեւէ մեր հայրենակից մեզ թշնամի չընկալի, բայց սա չի նշանակում,  որ Հայաստանում կարող է լինել ամենաթողություն եւ ապօրինություն: Բոլոր նրանք, ովքեր կփորձեն արհամարհել օրենքը, իրավունքը, ժողովրդի կարծիքն ու պահանջը, կհայտնվեն պատմության աղբանոցում: Ցավում եմ, որ այսօր որոշ ուժեր հաստատուն քայլերով գնում են դեպի պատմության աղբանոցը», - նկատել է վարչապետը:
«Այսօր շատ են բողոքում, թե Հայաստանում բռնապետություն է հաստատվում, ոմանք շաբաթը երեք անգամ վազում են բրյուսելներ, ստրասբուրգներ, մոսկվաներ, վաշինգտոններ՝ ապացուցելու, թե Հայաստանում մի սարսափելի բռնապետական ռեժիմ է հաստատվում: Հայաստանում որեւէ մեկը չի կարող բռնապետական ռեժիմ հաստատել: Եթե որեւէ մեկի մտքով անցնի Հայաստանում բռնապետություն հաստատել, նա կհայտնվի ոչ միայն պատմության, այլ նաեւ «Սանիթեքի» աղբանոցներում: Սա է ճշմարտությունը», - եզրափակել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Pashinyan warns against attempts to “rob people of their victory” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan gave a speech at the celebration of the 2703rd anniversary of Etchmiadzin on October 7, in which he noted that "there are still forces in Armenia who consider robbing the people of their victory”.
“Unfortunately, there are still forces, political parties in Armenia who feel bad while the nation is feeling good, who still want to inject insecurity into people’s minds and even consider robbing the people of their victory. They are heading towards disappointment. The old, corrupt regime cannot comprehend it has no chance in Armenia.
I want to say something to these forces: don’t feel bad in your homeland, when the rest of your nation is happy. Our people won, so don’t try to spoil it in any way, you will fail. You want to make this revolution a revolution of anger and fury, but you will not succeed, because love and national unity won in Armenia,” said Pashinyan.
“We have no enemies in our land and no compatriot of ours should perceive us as enemy. But that does not mean that permissiveness and lawlessness are allowed in Armenia. Those who try to ignore the law, the rights, the opinion and demand of the people will find themselves in the garbage bin of history. I regret that certain political forces are firmly moving towards that end,” noted the Prime Minister.
“I hear complaints, claims that Armenia is becoming a tyranny. They travel to Brussels, Strasburg, Moscow and Washington three times a week to try to prove there is a horrible, repressive regime in Armenia. No one can establish a tyrannical regime in Armenia. If that crosses anyone’s mind, they will find themselves in the garbage bin of both history and waste management company Sanitek. That is a fact,” concluded Nikol Pashinyan.