Հայ-ռուսական հարաբերությունները «աննախադեպ բարձր մակարդակի վրա» են - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ սեպտեմբերի 8-ին Մոսկվայում կայացած Վլադիմիր Պուտինի հետ իր հանդիպումից հետո հայ-ռուսական հարաբերությունները «բարձրացել են մի նոր, ես կասեի` աննախադեպ բարձր մակարդակի վրա»:
«Շատ կարեւոր եւ շատ արդյունավետ բանակցություններ եմ ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Այս այցի եւ բանակցությունների արդյունքում կարող ենք արձանագրել, որ հայ-ռուսական  հարաբերությունները բարձրացել են մի նոր, ես կասեի` աննախադեպ բարձր մակարդակի վրա, իմ եւ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի միջեւ կա լիարժեք փոխվստահության մթնոլորտ:
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ կա լիարժեք փոխվստահության մթնոլորտ, որն առավել նպաստավոր պայմաններ կստեղծի, որպեսզի մեր երկրների տնտեսական կապերը զարգանան», - ասել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ սեպտեմբերի 9-ին

Отношения с Россией вышли на «беспрецедентно высокий уровень» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что после его встречи c Владимиром Путиным 8 сентября в Москве армяно-российские отношения «вышли на новый, я бы сказал - беспрецедентно высокий уровень».
«У меня были очень важные и эффективные переговоры с президентом России Владимиром Путиным. В результате этого визита и переговоров мы можем зафиксировать, что армяно-российские отношения поднялись на новый, я бы сказал, беспрецедентно высокий уровень. Между мной и президентом России есть полноценная атмосфера взаимного доверия.
Между Арменией и Россией - полноценная атмосфера взаимного доверия, которая создаст более благоприятные условия для развития экономических связей между нашими странами», - отметил Никол Пашинян, выступая 9 сентября на бизнес-форуме «Мой шаг ради Тавуша» в Иджеване.