Երեւան: Մեդիամաքս: ԱԺՄ կուսակցության նախագահ Վազգեն Մանուկյանը «վտանգավոր» է անվանել Հայաստանի նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին կալանավորելու որոշումը:
«Մեր կուսակցությունը եւ անձամբ ես Ռոբերտ Քոչարյանի նախագահության տասը տարիների ընթացքում եղել ենք կոշտ ընդդիմություն, շատ հարցերում ենք մեղադրել իշխանություններին, շատ որոշումների դեմ ենք եղել: Բայց այն մեղադրանքին, որ այժմ ներկայացվել է Ռոբերտ Քոչարյանին եւ Յուրի Խաչատուրովին, կտրականապես համաձայն չեմ, համարում եմ անհիմն, իսկ կալանավորելու որոշումը՝ վտանգավոր, որ հարվածում է մեր պետության անվտանգությանը», - ասված է Վազգեն Մանուկյանի հայտարարության մեջ, որը հրապարակվել է նրա կայքում:
Նա մտահոգիչ է անվանել այն, որ «այժմ Հայաստանը դարձել է մի դերասանի թատրոն, համարյա չեն գործում հակակշիռները՝ ընդդիմադիր կուսակցություններ, հասարակական կազմակերպություններ, մամուլ եւ այլն»:
«Կարծես բոլորը վախեցած են ու սպասում են: Այս ճանապարհը կտանի մեզ դեպի 37 թիվ, պատերազմ եւ մեկուսացում միջազգային ասպարեզում», - հայտարարել է Վազգեն Մանուկյանը:

«Армения стала театром одного актера», заявил Вазген Манукян - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Лидер партии Национально-Демократический Союз (НДС) Вазген Манукян назвал «опасным» решение об аресте бывшего президента Армении Роберта Кочаряна.
«10 лет правления Роберта Кочаряна наша партия и я лично были в жесткой оппозиции, мы обвиняли власти во многих вопросах и были против многих решений.
Но я категорически не согласен с тем обвинением, которое предъявлено Роберту Кочаряну и Юрию Хачатурову, считаю его необоснованным, а решение об аресте – опасным и наносящим удар по безопасности нашего государства», - сказано в заявлении Вазгена Манукяна, опубликованном на его сайте.
Он назвал тревожным то обстоятельство, что «сейчас Армения стала театром одного актера, практически не действуют противовесы в виде оппозиционных партий, общественных организаций, прессы и т.д».
«Есть впечатление, что все напуганы и выжидают. Эта дорога приведет нас к 37-му году, войне, изоляции на международной арене»,- заявил Вазген Манукян.