Կարեն Կարապետյան. Անհրաժեշտ են կիրառական արագ լուծումներ
Ելնելով այսօր մեր երկրում ստեղծված իրավիճակից, ինչպես նաեւ պառլամենտական կառավարման համակարգի առանձնահատկություններից՝ դիմում եմ բոլոր քաղաքական ուժերին՝ կամք, վճռականություն եւ ճկունություն ցուցաբերել, նստել մի սեղանի շուրջ: Բոլորս գիտակցում ենք, որ անհրաժեշտ են քաղաքակիրթ եւ կիրառական արագ լուծումներ՝ քաղաքական ճգնաժամը հաղթահարելու համար, որքան էլ դա դժվար թվա:
Վարչապետ կարող է ընտրվել միայն խորհրդարանում՝ սահմանադրական ճանապարհով։ Այլ լուծում գոյություն չունի՝ ոչ տեսականորեն, ոչ պրակտիկորեն:
Վստահ եմ, որ համատեղ ուժերով այս փորձությունն էլ մեր երկիրը կհաղթահարի»,- ասված է Կարեն Կարապետյանի հայտարարությունում:

Karen Karapetyan: We need timely and applicable decisions
Taking into consideration the current situation in our country, as well as the specifics of parliamentary form of governance, I would like to encourage all political forces in Armenia to demonstrate will, determination and flexibility and come to the negotiations table. We all realize that timely civilized and applicable decisions are necessary to tackle this political crisis no matter how hard it might seem.
Prime Minister can only be elected in the parliament in accordance with the Armenian Constitution. There is no other solution both theoretically and practically.
I am convinced that our country will overcome this challenge by joint efforts,” Karen Karapetyan’s statement reads.