Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ՀՀԿ վերնախավին, նախկին նախագահներ Սերժ Սարգսյանին ու Ռոբերտ Քոչարյանին կոչ է արել «շարժման հանդուրժողականությունը չընկալել որպես թուլություն»:
Այսօր ելույթ ունենալով Ազգային Ժողովի հատուկ նիստում, Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ «երեկվանից Սերժ Սարգսյանն ու Ռոբերտ Քոչարյանը ճնշում են գործադրում ԱԺ բոլոր խմբակցությունների պատգամավորների վրա, սպառնում են նրանց՝ նպատակ ունենալով կանխել քվեարկությունը ժողովրդի թեկնածուի օգտին»:
«Հայտնի տանդեմը իշխանությանը վերադառնալու ծրագիր է մշակել: Պարոնայք, դուք չէիք հասկանում ու շարունակում եք չհասկանալ Հայաստանում ստեղծված վիճակը:
Այս բարձր ամբիոնից ցանկանում եմ շատ ուղիղ զգուշացնել՝ շարժման հանդուրժողականությունը մի ընկալեք որպես թուլություն: Սթափվեք, քանի դեռ ուշ չէ, իրավիճակը կարող է անկանխատեսելի եւ անցանկալի հետեւանքներ ունենալ՝ առաջացնելով իսկական քաղաքական ցունամի», - ասել է վարչապետի թեկնածուն:
Նա նկատել է, որ հասկանալով իրավիճակի նրբությունը, «մենք ստեղծել են բոլոր պայմանները Սերժ Սարգսյանի եւ ՀՀԿ վերնախավի արժանապատիվ հեռանալու համար»:
Նիկոլ Փաշինյանը դիմել է ժողովրդին, ասելով, որ «ձեր հաղթանակը կրկին ուզում են գողանալ՝ դուրս եկեք փողոց եւ տեր կանգնեք ձեր հաղթանակին»:

Yerevan/Mediamax/. Candidate for Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has urged the top echelons of RPA and former presidents Serzh Sargsyan and Robert Kocharyan not to "perceive the tolerant nature of the popular movement as weakness”.
While delivering a speech at the special session of the National Assembly today, Pashinyan has noted that “Serzh Sargsyan and Robert Kocharyan have been pressuring all Armenian MPs regardless of factions since yesterday and threatening them in order to prevent voting for the people’s candidate”.
“The famous duo has developed a plan to return to power. Gentlemen, you continue to lack the understanding of the situation in Armenia.
From this important rostrum, I wish to issue a direct warning: do not perceive the tolerant nature of the popular movement as weakness. Wake up until it is too late, otherwise the situation can become unpredictable, lead to undesirable consequences and cause a political tsunami,” said Pashinyan.
He has noted that having taken into consideration the delicate nature of the situation, “we have created all conditions for Serzh Sargsyan and RPA’s top echelons to leave in a dignified manner”.
Nikol Pashinyan has addressed the people as well, stating that “they want to steal your victory again, so walk out into the streets and own your victory”.