Արմեն Դարբինյանը կարծում է, որ ՀՀԿ-ն պետք է հեռանա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայ-Ռուսական համալսարանի ռեկտոր, Հայաստանի նախկին վարչապետ Արմեն Դարբինյանն այսօր ասել է, որ «երկրի ու պետության ճակատագրի հարցերը չեն կարող լուծվել այլեւս Հրապարակում:»:
«Ազգային կոնսենսուսի պահը եկել է, ժողովուրդ: Հանրապետականն իր բոլոր ներկայացուցիչներով պիտի հեռանա: Նրան չեն վստահում Հրապարակը, Նիկոլ Փաշինյանը, եւ ամենակարեւորը՝ մեր նոր եւ հրաշալի սերունդը»,- Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Արմեն Դարբինյանը:
Նրա խոսքով՝ այսուհետ պետք է դրսեւորել բացառիկ օրինապաշտություն:
«Երկիրն ունի պետության գլուխ՝ դա հանրապետության նախագահն է: Հայոց երկրորդ պետությունը՝ նույնպես: Նիկոլ Փաշինյանը, Բակո Սահակյանը եւ Արմեն Սարգսյանը պիտի նստեն մի սեղանի շուրջ եւ վճռեն ազգի անելիքները: Սա է պահի հրամայականը»,- նշել է Հայ-Ռուսական համալսարանի ռեկտորը:

Армен Дарбинян считает, что РПА «должна уйти» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Ректор Российско-Армянского университета, бывший премьер-министр Армении Армен Дарбинян заявил сегодня, что «вопросы, касающиеся судьбы страны и государства, не могут решаться на Площади».
«Настал момент национального консенсуса, народ. Республиканская партия со всеми своими представителями должна уйти. Ей не доверяет Площадь, Никол Пашинян и, самое главное, наше новое и замечательное поколение»,- написал на своей странице в Facebook Армен Дарбинян.
По его словам, отныне необходимо проявлять исключительную законопослушность.
«У нас есть глава государства – президент республики. У второй армянской республики тоже. Никол Пашинян, Бако Саакян и Армен Саргсян должны сесть за стол и решать дальнейшие действия нации. Это императив времени»,- отметил ректор Российско-Армянского университета.