Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ ապրիլի 2-ին կայացած խորհրդարանական ընտրությունների կապակցությամբ:
«Հանրության բոլոր հատվածների համար անվիճելի է, որ այս ընտրություններն անցկացվեցին ավելի բարձր մակարդակով, քան նախորդ տարիներին»,- ասել է վարչապետը՝ շնորհակալություն հայտնելով ընտրությանը մասնակցած ՀՀ բոլոր քաղաքացիներին «իրենց ակտիվ եւ պատասխանատու քաղաքացիական դիրքորոշումը դրսեւորելու համար»:
«Այն քվեն, որ ստացել է մեր թիմը, պարտավորեցնում է: Մենք հստակորեն գիտակցում ենք այն պատասխանատվությունը, որը ստանձնում ենք եւ հաստատակամ ենք ժողովրդի կողմից մեզ տրված փոփոխությունների մանդատը կյանքի կոչելու:
Առջեւում մեզ սպասվում է հետեւողական եւ քրտնաջան աշխատանք: Անկասկած, անելիքները շատ են, սակայն մենք չենք վախենում դժվար ճանապարհից: Կարող են ամպագոռգոռ հնչել խոսքերս, բայց ասում եմ սրտիս խորքից:
Խոսք եմ տալիս չխնայել ջանք ու եռանդ, որպեսզի ստեղծենք Նոր Հայաստան, որպեսզի մեր երկրի ամեն քաղաքացի իրեն ավելի լավ զգա, քան նախկինում»,- հայտարարել է վարչապետը:

Премьер обещает создать «Новую Армению» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Карен Карапетян выступил сегодня с заявлением по поводу парламентских выборов 2 апреля.
«Для всех групп общества очевидно, что эти выборы прошли на более высоком уровне, чем в предыдущие годы», - сказал премьер-министр, поблагодарив всех проголосовавших граждан Армении за «проявление активной и ответственной гражданской позиции».
«Голоса, которые получила наша команда, обязывают. Мы четко осознаем ту ответственность, что берем на себя. Мы тверды в намерении реализовать мандат на изменения, доверенный нам народом.
Впереди нас ждет последовательная и тяжелая работа. Несомненно, многое нужно сделать, однако мы не боимся тяжелого пути. Возможно, мои слова покажутся громкими, но я говорю от всего сердца. Я обещаю не жалеть сил, чтобы создать Новую Армению, чтобы каждый гражданин нашей страны чувствовал себя лучше, чем прежде», - заявил премьер-министр.