Երեւան: Մեդիամաքս: «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի գործունեության կարեւորագույն ուղղություններն են լինելու Հայաստանի եւ Արցախի անվտանգության ապահովումն ու ՀՀ տնտեսության աճը:
Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել են դաշինքի ներկայացուցիչները:
«Առաջիկայում կներկայացնենք մեր ծրագիրը: Իմ գործունեությամբ ես ամենից շատ կարեւորելու եմ ՀՀ եւ Արցախի անվտանգությունը, ինչը համարում եմ այսօրվա թիվ մեկ խնդիրն ու հարցերի հարցը»,- ասել է ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը:
«Ժառանգություն» կուսակցության ներկայացուցիչ Արմեն Մարտիրոսյանն էլ նկատել է, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի եւ Վարդան Օսկանյանի գործոնը Սփյուռքից մեծ ներդրումներ կբերի Հայաստան:
Ինքը՝ Վարդան Օսկանյանն այս հարցում կարեւորել է Սեյրան Օհանյանի դերը, որը «երկար տարիներ ղեկավարել է Սփյուռքի կողմից ամենամեծ վստահություն վայելող կառույցըˋ բանակը»:
Վարդան Օսկանյանն առաջնային խնդիր է համարել ՀՀ տնտեսության զարգացումըˋ նշելով, որ դաշինքի ծրագրում կլինեն մտածողության եւ գործունեության բեկումնային փոփոխություններ:
«Ի տարբերություն այսօրվա, երբ բյուջեն է թելադրում քաղաքականությունը, մեր դեպքում քաղաքականությունն է թելադրելու բյուջեն: Մենք գնալու ենք աշխատավարձերի բարձրացման եւ նոր աշխատատեղերի ստեղծման ճանապարհով, ինչը ժողովրդի բարեկեցությունը բարձրացնելու զուգահեռ կմեծացնի նրա գնողունակությունը, արդյունքում կաճի տնտեսությունը»,- ասել է Վարդան Օսկանյանը:

Ереван/Медиамакс/. Важнейшими направлениями деятельности предвыборного блока «Оганян-Раффи-Осканян» будут обеспечение безопасности Армении и Арцаха и экономический рост Армении.
Об этом сегодня заявили журналистам представители блока.
«Вскоре мы представим наши программы. В своей деятельности наибольшее внимание я буду уделять безопасности Армении и Арцаха, что считаю сегодня задачей номер один», - сказал экс-министр обороны Армении Сейран Оганян.
Представитель партии «Наследие» Армен Мартиросян заметил, что фактор Раффи Ованнисяна и Вардана Осканяна привлечет в Армению большие инвестиции из-за рубежа.
Сам Вардан Осканян отметил важность роли Сейрана Оганяна, который «многие годы руководил структурой, пользующейся наибольшим доверием Диаспоры - армией».
Вардан Осканян в качестве основной задачи назвал развитие экономики Армении, отметив, что в программе блока будут «решительные изменения в мышлении и деятельности».
«В отличие от сегодняшней ситуации, когда бюджет диктует политику, в нашем случае политика будет диктовать бюджет. Мы пойдем на повышение зарплат и создание новых рабочих мест, что вместе с благополучием населения повысит и покупательскую способность людей, а в результате произойдет рост экономики», - сказал Вардан Осканян.