Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Կարեն Կարապետյանը չի բացառել, որ կշարունակի ղեկավարել կառավարությունը 2018 թվականին:
Այդ մասին վարչապետն ասել է դեկտեմբերի 5-ի երեկոյան կայացած լրատվամիջոցների ղեկավարների եւ խմբագիրների հետ հանդիպմանը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե որտե՞ղ է իրեն տեսնում 2018 թվականին:
«Եթե մեր թիմը հաջողություններ արձանագրի, եթե ինձ պահանջված զգամ, ապա 2018 թվականին ինձ տեսնում եմ վարչապետի պաշտոնում», - ասել է Կարեն Կարապետյանը:
Պատասխանելով մեկ այլ հարցի, նա շեշտել է, որ ՀՀ նախագահի հետ կառավարության ղեկավարի պաշտոնում իր աշխատելու ժամկետների հարց չի քննարկել:
Կարեն Կարապետյանն ասել է, որ իր համար անակնկալ էին սոցհարցման տվյալները, որոնց համաձայն իր վարկանիշն ավելի բարձր է, քան ՀՀ նախագահի վարկանիշը: Միաժամանակ, վարչապետը չի բացառել, որ ՀՀԿ-ին անդամակցելուց հետո իր վարկանիշը կարող է նվազել:

Yerevan/Mediamax/. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan believes it is not impossible that he will remain the head of government in 2018.
Prime Minister shared this opinion at the meeting with heads and editors of media outlets on December 5, while answering the question on where he saw himself in 2018.
“If our team is successful, and if I feel I am needed, I see myself in the position of Prime Minister in 2018,” Karen Karapetyan said.
In the answer to another question he stressed that he hadn’t discussed his term as the head of government with President of Armenia.
Karen Karapetyan said he was surprised by the results of the recent poll that showed his ratings to be higher than those of the President. At the same time, Prime Minister thinks that his ratings may drop after he joined the ruling Republican Party of Armenia.