Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Կարեն Կարապետյանը չի բացառել, որ կշարունակի ղեկավարել կառավարությունը 2018 թվականին:
Այդ մասին վարչապետն ասել է դեկտեմբերի 5-ի երեկոյան կայացած լրատվամիջոցների ղեկավարների եւ խմբագիրների հետ հանդիպմանը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե որտե՞ղ է իրեն տեսնում 2018 թվականին:
«Եթե մեր թիմը հաջողություններ արձանագրի, եթե ինձ պահանջված զգամ, ապա 2018 թվականին ինձ տեսնում եմ վարչապետի պաշտոնում», - ասել է Կարեն Կարապետյանը:
Պատասխանելով մեկ այլ հարցի, նա շեշտել է, որ ՀՀ նախագահի հետ կառավարության ղեկավարի պաշտոնում իր աշխատելու ժամկետների հարց չի քննարկել:
Կարեն Կարապետյանն ասել է, որ իր համար անակնկալ էին սոցհարցման տվյալները, որոնց համաձայն իր վարկանիշն ավելի բարձր է, քան ՀՀ նախագահի վարկանիշը: Միաժամանակ, վարչապետը չի բացառել, որ ՀՀԿ-ին անդամակցելուց հետո իր վարկանիշը կարող է նվազել:

Карен Карапетян прокомментировал планы на 2018 год - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Карен Карапетян не исключает, что продолжит руководить правительством Армении в 2018 году.
Об этом премьер сказал вечером 5 декабря на встрече с руководителями и редакторами СМИ, отвечая на вопрос о том, кем видит себя в 2018 году.
«Если наша команда добьется успехов, если я буду чувствовать себя востребованным, то в 2018 году я вижу себя на посту премьер-министра», - сказал Карен Карапетян.
Отвечая на другой вопрос, он подчеркнул, что не обсуждал с президентом Армении сроки своего пребывания на посту главы правительства, когда соглашался возглавить его.
Карен Карапетян сказал, что для него стали сюрпризом результаты недавнего соцопроса, согласно которым его рейтинг оказался выше рейтинга президента Армении. В то же время, премьер не исключил, что после вступления в РПА его рейтинг может снизиться.