Ամեն ինչ արվելու է՝ հասնելու խաղաղ լուծմանը, ասել է վարչապետը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր «անթույլատրելի եւ դատապարտելի» է որակել այն, ինչ տեղի է ունեցել Հայաստանի ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության (ՊՊԾ) գնդի տարածքում:
Կառավարության նիստի սկզբում վարչապետը ցավակցել է զոհված գնդապետ Արթուր Վանոյանի ընտանիքին եւ ծառայակից ընկերներին:
«Բռնությամբ անհնար է հասնել իրական փոփոխությունների, այն վտանգավոր եւ անհեռանկար գործընթաց է»,- ասել է վարչապետը:
Հովիկ Աբրահամյանի խոսքով՝ իրավիճակը «խիստ մտահոգիչ» է, եւ իշխանությունն ամեն ինչ անելու է՝ հարցը խաղաղ ճանապարհով լուծելու համար:

Prime Minister: Everything will be done to reach peaceful solution - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan today called the events in Armenian Erebuni Police Station area "unacceptable and reprehensible”.
At the start of the government session the Prime Minister expressed his condolences to the family and fellow friends of the deceased Colonel Artur Vanoyan.
“It is unreal to achieve any changes through violence: it is dangerous and futile process”, said the Prime Minister.
According to Hovik Abrahamyan, the situation is “extremely worrying” and the authorities will do everything to solve the issue peacefully.