Ամեն ինչ արվելու է՝ հասնելու խաղաղ լուծմանը, ասել է վարչապետը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր «անթույլատրելի եւ դատապարտելի» է որակել այն, ինչ տեղի է ունեցել Հայաստանի ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության (ՊՊԾ) գնդի տարածքում:
Կառավարության նիստի սկզբում վարչապետը ցավակցել է զոհված գնդապետ Արթուր Վանոյանի ընտանիքին եւ ծառայակից ընկերներին:
«Բռնությամբ անհնար է հասնել իրական փոփոխությունների, այն վտանգավոր եւ անհեռանկար գործընթաց է»,- ասել է վարչապետը:
Հովիկ Աբրահամյանի խոսքով՝ իրավիճակը «խիստ մտահոգիչ» է, եւ իշխանությունն ամեն ինչ անելու է՝ հարցը խաղաղ ճանապարհով լուծելու համար:

Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Овик Абрамян сегодня назвал «недопустимым» произошедшее на территории полка Патрульно-постовой службы (ППС) полиции Армении.
В начале заседания правительства премьер-министр выразил соболезнования семье и сослуживцам погибшего полковника Артура Ванояна.
«С помощью насилия невозможно добиться реальных изменений, это опасный и неперспективный процесс», - сказал премьер-министр.
По словам Овика Абрамяна, ситуация вызывает «сильное беспокойство», и власть сделает все для мирного разрешения ситуации.