Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ Հայաստանը մեծապես կարեւորում է հարաբերությունները Միացյալ Թագավորության հետ:
Այս մասին ասված է Մեծ Բրիտանիայի ազգային տոնի՝ Եղիսաբեթ Երկրորդ Թագուհու ծննդյան օրվա առթիվ ՀՀ նախագահի հղած ուղերձում:
«Ձեւավորվել է շարունակական քաղաքական երկխոսություն, համատեղ աշխատանքներ են իրականացվել առեւտրի եւ ներդրումների խրախուսման ուղղությամբ, զարգացել են մշակույթի եւ կրթության ոլորտներում մեր շփումները, արդյունավետ համագործակցություն ենք ծավալել Հայաստանում բարեփոխումներին միտված տարբեր ծրագրերի շրջանակներում: Լիահույս եմ, որ այս ամենին կարող ենք ավելացնել նոր ձեռքբերումներ»,- ասված է Եղիսաբեթ Երկրորդին եւ վարչապետ Դեյվիդ Քեմերոնին Սերժ Սարգսյանի հղած ուղերձում:
ՀՀ նախագահը Մեծ Բրիտանիայի ազգային տոնի կապակցությամբ այսօր այցելել է նաեւ Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպանի կեցավայր եւ շնորհավորել դեսպան Ջուդիթ Ֆարնվորթին ու դեսպանատան ամբողջ անձնակազմին:

Yerevan /Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan stated that Armenia attaches great importance to relations with the United Kingdom.
This statement is made in the letter of congratulation addressed by Armenian President on the occasion of the birthday of Queen Elizabeth II, which is a public holiday in Great Britain.
“We formed a stable poilitical dialogue and made joint efforts in facilitating trade and investments, contacts in the fields of culture and education became more frequent, we held efficient cooperation in the framework of various reform projects in Armenia. I am confident that we can add new chapters to what we have already achieved,” states the letter of Serzh Sargsyan addressed to Queen Elizabeth II and Prime Minister David Cameron.
On the occasion of the public holiday of Great Britain, Armenian President visited today UK Embassy in Armenia and congratulated Ambassador Judith Farnworth and Embassy associates.