Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ Հայաստանը մեծապես կարեւորում է հարաբերությունները Միացյալ Թագավորության հետ:
Այս մասին ասված է Մեծ Բրիտանիայի ազգային տոնի՝ Եղիսաբեթ Երկրորդ Թագուհու ծննդյան օրվա առթիվ ՀՀ նախագահի հղած ուղերձում:
«Ձեւավորվել է շարունակական քաղաքական երկխոսություն, համատեղ աշխատանքներ են իրականացվել առեւտրի եւ ներդրումների խրախուսման ուղղությամբ, զարգացել են մշակույթի եւ կրթության ոլորտներում մեր շփումները, արդյունավետ համագործակցություն ենք ծավալել Հայաստանում բարեփոխումներին միտված տարբեր ծրագրերի շրջանակներում: Լիահույս եմ, որ այս ամենին կարող ենք ավելացնել նոր ձեռքբերումներ»,- ասված է Եղիսաբեթ Երկրորդին եւ վարչապետ Դեյվիդ Քեմերոնին Սերժ Սարգսյանի հղած ուղերձում:
ՀՀ նախագահը Մեծ Բրիտանիայի ազգային տոնի կապակցությամբ այսօր այցելել է նաեւ Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպանի կեցավայր եւ շնորհավորել դեսպան Ջուդիթ Ֆարնվորթին ու դեսպանատան ամբողջ անձնակազմին:

Президент Армении поздравил королеву Великобритании - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян сказал, что Армения придает большую значимость отношениям с Великобританией.
Об этом говорится в послании президента, приуроченном к национальному британскому празднику – дню рождения королевы Елизаветы Второй.
«Сформирован продолжительный политический диалог, проведена совместная работа по стимулированию торговли и инвестиций, развились наши контакты в области культуры и образования, мы проводили эффективное сотрудничество в рамках разных программ, направленных на осуществление реформ в Армении. Я надеюсь, что ко всему этому мы сможем добавить новые достижения»,- говорится в послании Сержа Саргсяна, адресованному Елизавете Второй и премьер-министру Дэвиду Кэмерону.
Президент Армении по случаю национального британского праздника сегодня посетил также резиденцию посла Великобритании в Армении и поздравил посла Джудит Фарнворт и всех сотрудников диппредставительства.