Երեւան: Մեդիամաքս: Սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացի շրջանակում ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հանդիպել է Միավորված աշխատանքային կուսակցության (ՄԱԿ) ներկայացուցիչներ Գուրգեն Արսենյանի, Հռիփսիմե Ավետիսյանի եւ Վիգեն Խաչատրյանի հետ:
Նախագահի մամուլի ծառայությունից հայտնել են, որ հանդիպմանը քննարկվել են սահմանադրական բարեփոխումների ներկա փուլին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, ինչպես նաեւ բարեփոխումների հայեցակարգը հավանության արժանացնելու հետ կապված հարցեր:
Մինչ այս Սերժ Սարգսյանը հանդիպում էր ունեցել Հայ հեղափոխական դաշնակցության ներկայացուցիչների հետ: Քաղաքական ուժերի հետ քննարկումներն օրվա ընթացքում շարունակվելու են:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ նախագահը ՀՀԿ փետրվարի 12-ի նիստում ասել էր. «Սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգը վաղուց պատրաստ է եւ իմ սեղանին է: Ոչինչ ինձ չի խանգարել եւ չի խանգարում ստորագրել համապատասխան փաստաթուղթը եւ սկսել նոր Սահմանադրության նախագծի մշակման փուլը»:

Constitutional reforms discussed with political forces
Yerevan /Mediamax/. Within the framework of the process of constitutional reforms, President of Armenia Serzh Sargsyan had a meeting with representatives of United Labor Party (ULP) Gurgen Arsenyan, Hripsime Avetisyan and Vigen Khachatryan today.
The presidential press service reported that a broad range of issues related to the current phase of constitutional reforms as well as issues related to receiving approval for the reform conception were discussed at the meeting.
Prior to that, Serzh Sargsyan had a meeting with Dashnaktsutyun representatives. Discussions with political forces will continue during the day.
It should be recalled that the Armenian President stated at the RPA session on February 12: “The concept of the constitutional reforms has long been ready and it is on my table. Nothing has interfered and does not interfere with signing of the relevant document and embarking on elaboration of the new draft Constitution.”