Երեւան: Մեդիամաքս: Սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացի շրջանակում ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հանդիպել է Միավորված աշխատանքային կուսակցության (ՄԱԿ) ներկայացուցիչներ Գուրգեն Արսենյանի, Հռիփսիմե Ավետիսյանի եւ Վիգեն Խաչատրյանի հետ:
Նախագահի մամուլի ծառայությունից հայտնել են, որ հանդիպմանը քննարկվել են սահմանադրական բարեփոխումների ներկա փուլին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, ինչպես նաեւ բարեփոխումների հայեցակարգը հավանության արժանացնելու հետ կապված հարցեր:
Մինչ այս Սերժ Սարգսյանը հանդիպում էր ունեցել Հայ հեղափոխական դաշնակցության ներկայացուցիչների հետ: Քաղաքական ուժերի հետ քննարկումներն օրվա ընթացքում շարունակվելու են:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ նախագահը ՀՀԿ փետրվարի 12-ի նիստում ասել էր. «Սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգը վաղուց պատրաստ է եւ իմ սեղանին է: Ոչինչ ինձ չի խանգարել եւ չի խանգարում ստորագրել համապատասխան փաստաթուղթը եւ սկսել նոր Սահմանադրության նախագծի մշակման փուլը»:

Проходят обсуждения конституционных реформ с политическими силами - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. В рамках процесса конституционных реформ президент Армении Серж Саргсян сегодня встретился с представителями Объединенной трудовой партии (ОТП) Армении.
Пресс-служба президента Армении сообщает, что на встрече обсуждался широкий спектр вопросов, касающихся нынешнего этапа реформ, а также вопрос одобрения концепции реформ.
Ранее Серж Саргсян встречался с представителями АРФ «Дашнакцутюн». Обсуждения с политическими силами будут продолжены в течение дня.
Напомним, что президент Армении на съезде РПА 12 февраля сказал: «Концепция конституционных реформ давно готова и лежит у меня на столе. Ничто не мешало и не мешает мне подписать соответствующий документ и начать этап разработки проекта новой Конституции».