Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՅԴ Գերագույն մարմինը հասարակության տարբեր շերտերի ներկայացուցիչների հետ նախաձեռնել է հանրային քննարկումներ՝ իր մոտեցումները, ծրագրերը, երկրում առկա քաղաքական, սոցիալ-տնտեսական խնդիրների վերաբերյալ դիրքորոշումները ներկայացնելու, բացատրելու, ճշտելու նպատակով:
ՀՅԴ ԳՄ-ի տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ կուսակցությունը ցանկանում է քննարկումների միջոցով լսել քաղաքացիների կարծիքները եւ նրանց մասնակից դարձնել առկա հիմնահարցերի լուծմանը:
Փետրվարի 17-ի երեկոյան ՀՅԴ «Սիմոն Վրացյան» կենտրոնում ՀՅԴ Բյուրոյի քաղաքական ներկայացուցիչ Արմեն Ռուստամյանը, ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ Սպարտակ Սեյրանյանը, ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ Աղվան Վարդանյանը եւ ՀՅԴ ԳՄ անդամ Լիլիթ Գալստյանը հանդիպել են քսան մտավորականների հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են ինչպես ՀՅԴ ծրագրային, այնպես էլ ներկա իրավիճակում երկրի առջեւ ծառացած հարցեր:

Dashnaktsutyun launches public debates
Yerevan /Mediamax/. The Supreme Body of Dashnaktsutyun has launched public debates with various layers of the society in order to present, clarify and specify its approaches, plans and positions over the current political, social and economic issues the country faces.
According to the press release disseminated by the Supreme Body of Dashnaktsutyun, through these debates the party wants to lend an ear to the views of the citizens who will, thus, take part in the solution of current issues.
Political representative of the Bureau of Dashnaktsutyun Armen Rustamyan, member of Bureau of Dashnaktsutyun Spartak Seyranyan, representative of the Supreme Body of Dashnaktsutyun Aghvan Vardanyan and member of the Supreme Body of Dashnaktsutyun Lilit Galstyan had a meeting with 20 intellectuals at Simon Vratsian Center in the evening of February 17.
Issues related to the plans of Dashnaktsutyun as well as the current issues Armenia faces were discussed at the meeting.