Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՅԴ Գերագույն մարմինը հասարակության տարբեր շերտերի ներկայացուցիչների հետ նախաձեռնել է հանրային քննարկումներ՝ իր մոտեցումները, ծրագրերը, երկրում առկա քաղաքական, սոցիալ-տնտեսական խնդիրների վերաբերյալ դիրքորոշումները ներկայացնելու, բացատրելու, ճշտելու նպատակով:
ՀՅԴ ԳՄ-ի տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ կուսակցությունը ցանկանում է քննարկումների միջոցով լսել քաղաքացիների կարծիքները եւ նրանց մասնակից դարձնել առկա հիմնահարցերի լուծմանը:
Փետրվարի 17-ի երեկոյան ՀՅԴ «Սիմոն Վրացյան» կենտրոնում ՀՅԴ Բյուրոյի քաղաքական ներկայացուցիչ Արմեն Ռուստամյանը, ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ Սպարտակ Սեյրանյանը, ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ Աղվան Վարդանյանը եւ ՀՅԴ ԳՄ անդամ Լիլիթ Գալստյանը հանդիպել են քսան մտավորականների հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են ինչպես ՀՅԴ ծրագրային, այնպես էլ ներկա իրավիճակում երկրի առջեւ ծառացած հարցեր:

Общественные обсуждения проходят по инициативе АРФ «Дашнакцутюн» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Верховный орган АРФ «Дашнакцутюн» (ВО) инициировал общественные обсуждения с тем, чтобы представить и разъяснить свои программы, а также подходы и позиции относительно политических, социально-экономических проблем в стране представителям различных слоев общества.
Согласно сообщению, распространенному Верховным органом АРФД, желание партии – выслушать в ходе обсуждений мнения граждан, сделать их участниками решения существующих проблем.
Вечером 17 февраля в центре «Симон Врацян» политический представитель Бюро АРФД Армен Рустамян, член Бюро АРФД Спартак Сейранян, представитель ВО АРФ в Армении Агван Варданян и член ВО АРФД Лилит Галстян встретились с 20 представителями армянской интеллигенции.
На встрече обсуждались как программные вопросы АРФД, так и существующие в настоящее время в стране проблемы.