Րաֆֆի Հովհաննիսյանը փետրվարի 20-ին կլինի Ազատության հրապարակում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ չնայած փետրվարի 20-ի հանրահավաքը չեղյալ հայտարարելու մասին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության հայտարարությանը՝ ինքը լինելու է Ազատության հրապարակում:
Այս մասին Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ասել է լրագրողների հետ հանդիպմանը՝ նշելով, որ երկրի ներքաղաքական իրավիճակի վերաբերյալ բոլոր հարցերի պատասխանները կտրվեն նախատեսված հանրահավաքի ժամանակ:
«Ժառանգության» առաջնորդը կրկին բարձրացրել է իշխանափոխության հարցը եւ կոչ արել Սերժ Սարգսյանին հեռանալ քաղաքական դաշտից՝ «հանուն հայրենիքի»:
«Սերժ Սարգսյան, դուրս արի: Եթե քեզ ընկեր է պետք դուրս գալու, ես հետդ դուրս կգամ»,- ասել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:

Раффи Ованнисян 20 февраля выйдет на Площадь свободы - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян сказал сегодня, что несмотря на заявление партии «Процветающая Армения» (ППА) об отмене назначенного на 20 февраля митинга, он пойдет на Площадь свободы.
Об этом Раффи Ованнисян сказал на встрече с журналистами, отметив, что «ответы на все вопросы, касающиеся внутриполитической ситуации в стране, будут даны на запланированном митинге».
Лидер «Наследия» вновь поднял вопрос смены власти и призвал президента Армении Сержа Саргсяна покинуть политическое поле «во имя родины».