Րաֆֆի Հովհաննիսյանը փետրվարի 20-ին կլինի Ազատության հրապարակում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ չնայած փետրվարի 20-ի հանրահավաքը չեղյալ հայտարարելու մասին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության հայտարարությանը՝ ինքը լինելու է Ազատության հրապարակում:
Այս մասին Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ասել է լրագրողների հետ հանդիպմանը՝ նշելով, որ երկրի ներքաղաքական իրավիճակի վերաբերյալ բոլոր հարցերի պատասխանները կտրվեն նախատեսված հանրահավաքի ժամանակ:
«Ժառանգության» առաջնորդը կրկին բարձրացրել է իշխանափոխության հարցը եւ կոչ արել Սերժ Սարգսյանին հեռանալ քաղաքական դաշտից՝ «հանուն հայրենիքի»:
«Սերժ Սարգսյան, դուրս արի: Եթե քեզ ընկեր է պետք դուրս գալու, ես հետդ դուրս կգամ»,- ասել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:

Raffi Hovhannisyan to be at Liberty Square on February 20 - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/.  Leader of Heritage Party Raffi Hovhannisyan has said today that despite Prosperous Armenia Party’s statement on canceling  February 20 rally, he will be at the Liberty Square.
Raffi Hovhannisyan said this during his meeting with journalists noting that “the answers to all the questions on the country’s inner political situation will be addressed during the scheduled rally”.
The Heritage leader again voiced the issue of change of power urging Armenian President Serzh Sargsyan to leave the politics “for the sake of the homeland”.