Ծառուկյան. Պատերազմելու փոխարեն պետք է հանգիստ աշխատել
Երեւան: Մեդիամաքս: «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանում առկա խնդիրները լուծելու համար անհրաժեշտ է ոչ թե պատերազմել միմյանց դեմ, այլ հանգիստ, առանց միմյանց վիրավորելու աշխատել:
Այս մասին ասված է Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանի տարածած հայտարարությունում: Այն ներկայացված է ստորեւ:
«Սիրելի  հայենակիցներ, ինչպես ես  բազմիցս ասել եմ, մեր բոլորի, եւ անձամբ իմ խնդիրը ես միշտ տեսել եմ մեր ժողովրդին, մեր երկրին օգտակար լինելու  մեջ: Հայաստանում առկա խնդիրները լուծելու համար մեզ անհրաժեշտ է ոչ թե պատերազմել միմյանց դեմ, այլ հանգիստ, առանց միմյանց վիրավորելու աշխատել,  ցույց տալ առկա բոլոր բացերը, գտնել լուծումներ եւ կյանքի կոչել դրանք: Միայն այդպես է հնարավոր վերացնել այն իրավիճակը, որն այսօր մենք ունենք մեր երկրում:
Ցավով եմ նշում, որ վերջին օրերի ընթացքում գործընթացները մեր երկրում բոլորովին այլ ուղղությամբ են ընթանում: Սա որեւէ բարի տեղ չտանող ուղղություն է: Դժվար չէ պատկերացնել, թե այն, ինչ կատարվում է հիմա, ինչի կհանգեցնի ընդամենը մի քանի շաբաթների ընթացքում: Այսպես շարունակվելու դեպքում չի շահի ոչ մեկը եւ առաջին հերթին մեր ժողովուրդը: Այսպես շարունակել չի կարելի, հետո բոլորս մեղադրելու ենք ինքներս մեզ:
Ինձ համար թանկ է մեր քաղաքացիներից յուրաքանչյուրի կյանքն ու արժանապատվությունը: Ոչ մի նպատակ չի կարող արդարացնել նույնիսկ մեկ անմեղ մարդու արյուն: Թե՛ իշխանության, թե՛ ընդդիմության խնդիրն է չանցնել ողջամտության սահմանը: Բոլոր խնդիրները պետք է լուծվեն խաղաղ, օրինական, քաղաքական ճանապարհով»:

Tsarukyan: We should work peacefully instead of being at war
Yerevan/Mediamax/. Leader of Prosperous Armenia Party Gagik Tsarukyan said today that they shouldn’t fight against each other but work peacefully without offending each other to settle the problems in Armenia.
Gagik Tsarukyan’s statement released by his spokesperson Iveta Tonoyan’s reads this.
Below is the text of the statement.
“Dear compatriots. As I have said many times, I think everyone’s and my own task is to be useful to our people and country. To settle the problems in Armenia, we shouldn’t wage a war against each other, but rather, work peacefully, without offending each other, reveal all the gaps, find solutions and put them into practice. Only this way can we eliminate the situation we currently face in our country.
I am sorry to mention that processes have been shifting their direction over the past days. It’s a direction which leads to no good place. It’s not hard to imagine that what the current processes will entail within a few weeks. No one will benefit from it, and our people in the first place. We can’t go on this way. Afterwards, we will accuse ourselves of it.
The life and dignity of each of our citizens are dear to me. Not a single goal can justify the blood of any innocent man. The authorities and opposition shouldn’t step outside the reasonable borders. All the issues should be addressed in a peaceful, legal and political way”.