Ծառուկյան. Պատերազմելու փոխարեն պետք է հանգիստ աշխատել
Երեւան: Մեդիամաքս: «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանում առկա խնդիրները լուծելու համար անհրաժեշտ է ոչ թե պատերազմել միմյանց դեմ, այլ հանգիստ, առանց միմյանց վիրավորելու աշխատել:
Այս մասին ասված է Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանի տարածած հայտարարությունում: Այն ներկայացված է ստորեւ:
«Սիրելի  հայենակիցներ, ինչպես ես  բազմիցս ասել եմ, մեր բոլորի, եւ անձամբ իմ խնդիրը ես միշտ տեսել եմ մեր ժողովրդին, մեր երկրին օգտակար լինելու  մեջ: Հայաստանում առկա խնդիրները լուծելու համար մեզ անհրաժեշտ է ոչ թե պատերազմել միմյանց դեմ, այլ հանգիստ, առանց միմյանց վիրավորելու աշխատել,  ցույց տալ առկա բոլոր բացերը, գտնել լուծումներ եւ կյանքի կոչել դրանք: Միայն այդպես է հնարավոր վերացնել այն իրավիճակը, որն այսօր մենք ունենք մեր երկրում:
Ցավով եմ նշում, որ վերջին օրերի ընթացքում գործընթացները մեր երկրում բոլորովին այլ ուղղությամբ են ընթանում: Սա որեւէ բարի տեղ չտանող ուղղություն է: Դժվար չէ պատկերացնել, թե այն, ինչ կատարվում է հիմա, ինչի կհանգեցնի ընդամենը մի քանի շաբաթների ընթացքում: Այսպես շարունակվելու դեպքում չի շահի ոչ մեկը եւ առաջին հերթին մեր ժողովուրդը: Այսպես շարունակել չի կարելի, հետո բոլորս մեղադրելու ենք ինքներս մեզ:
Ինձ համար թանկ է մեր քաղաքացիներից յուրաքանչյուրի կյանքն ու արժանապատվությունը: Ոչ մի նպատակ չի կարող արդարացնել նույնիսկ մեկ անմեղ մարդու արյուն: Թե՛ իշխանության, թե՛ ընդդիմության խնդիրն է չանցնել ողջամտության սահմանը: Բոլոր խնդիրները պետք է լուծվեն խաղաղ, օրինական, քաղաքական ճանապարհով»:

Гагик Царукян: Надо не воевать, а спокойно работать
Ереван/Медиамакс/. Глава партии «Процветающая Армения» (ППА) Гагик Царукян сказал сегодня, что для решения существующих в Армении проблем нужно не воевать друг с другом, а спокойно работать, не оскорбляя друг друга.
Об этом говорится в заявлении политика, распространенном его пресс-секретарем Иветой Тоноян.
«Дорогие соотечественники, как я неоднократно говорил, я всегда видел свою личную задачу в том, чтобы быть полезным своей стране и своему народу. Для решения существующих в Армении проблем нам нужно не воевать друг с другом, а спокойно работать, не оскорбляя друг друга, выявлять существующие недостатки, находить решения и воплощать их. Только так можно положить конец ситуации, которая сложилась сегодня в нашей стране.
С болью отмечаю, что в последние дни процессы в стране протекают в совершенно другом ключе. Этот путь не приведет к добру. Несложно представить, к чему может привести всего через несколько недель то, что происходит сейчас. Никто, и в первую очередь наш народ, не выиграет, если продолжать так. Так нельзя продолжать, иначе позднее мы все будем винить себя.
Мне дороги жизнь и достоинство каждого нашего гражданина. Никакая цель не может оправдать крови хотя бы одного невинного человека. Задача как правительства, так и оппозиции - не переступать границу разумного. Все проблемы должны решаться мирным, законным, политическим путем».