Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ եւ ԼՂՀ նախագահներ Սերժ Սարգսյանն ու Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 12-ին Արցախի հյուսիսային հատվածում ներկա են գտնվել Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումների զորավարժություններին:
Նույն օրը երեկոյան Սերժ Սարգսյանն ու Բակո Սահակյանը Ստեփանակերտում մասնակցել են Պաշտպանության բանակի բարձրագույն սպայական անձնակազմի խորհրդակցությանը՝ նվիրված զորավարժությունների ընթացքին:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդման համաձայն, Բակո Սահակյանն ասել է, որ պաշտպանունակության մակարդակի հետեւողական բարձրացումը Արցախի անվտանգության ապահովման եւ տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության պահպանման ամենաազդեցիկ բաղադրամասերից մեկն է:

Президенты Армении и НКР следили за учениями в северной части Арцаха
Ереван /Медиамакс/. 12 ноября президенты Армении и НКР Серж Саргсян и Бако Саакян присутствовал на учениях подразделений Армии обороны в северной части Арцаха.
Вечером того же дня в Степанакерте президенты приняли участие в совещании высшего офицерского состава Армии обороны, посвященном ходу учений.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, Бако Саакян сказал на совещании, что последовательное повышение уровня боеспособности Армии обороны является одной из наиболее действенных компонентов обеспечения безопасности Арцаха и сохранения мира и стабильности в регионе.