Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ եւ ԼՂՀ նախագահներ Սերժ Սարգսյանն ու Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 12-ին Արցախի հյուսիսային հատվածում ներկա են գտնվել Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումների զորավարժություններին:
Նույն օրը երեկոյան Սերժ Սարգսյանն ու Բակո Սահակյանը Ստեփանակերտում մասնակցել են Պաշտպանության բանակի բարձրագույն սպայական անձնակազմի խորհրդակցությանը՝ նվիրված զորավարժությունների ընթացքին:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդման համաձայն, Բակո Սահակյանն ասել է, որ պաշտպանունակության մակարդակի հետեւողական բարձրացումը Արցախի անվտանգության ապահովման եւ տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության պահպանման ամենաազդեցիկ բաղադրամասերից մեկն է:

Armenian and NKR Presidents watch drills in northern Artsakh
Yerevan /Mediamax/. On November 12, Armenian and NKR Presidents Serzh Sargsyan and Bako Sahakyan attended drills of subdivisions of the Defense Army in the northern Artsakh.
In the evening of the same day in Stepanakert, the Presidents took part in the meeting of the senior officer staff of the Defense  Army devoted to the process of drills.
Bako Sahakyan said this at the meeting that consistent improvement of the fighting capacity of the Defense Army is one of the most effective components of ensuring Artsakh's security and preserving peace and stability in the region, the NKR presidential press service reports.