Արցախում վերաբացվել է վերանորոգված «Մենք ենք, մեր լեռները» հուշարձանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Արցախում կայացել է «Մենք ենք, մեր լեռները» կապիտալ վերանորոգված հուշարձանի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Հանդես գալով բացմանը` ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանն ընդգծել է ազգային խորհրդանիշների պահպանման կարեւորությունը` գոհունակություն հայտնելով, որ այս գործընթացի մասնակից է նաեւ սփյուռքը:  Նա երախտագիտություն է հայտնել բարերար Կարեն Ավագյումյանին համալիրի բարեկարգման աշխատանքները ֆինանսավորելու համար` այն համարելով պատմական հայրենիքի հետ կապերն ամուր պահելու լավագույն միջոցներից մեկը:
Միջոցառմանը մասնակցում էին ԼՂՀ երկրորդ նախագահ Արկադի Ղուկասյանը, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, Հայաստանի առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանը, ԼՂՀ ԱԺ խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, հուշարձանի հեղինակ Սարգիս Բաղդասարյանի որդին` Աշոտ Բաղդասարյանը, Արցախի եւ Հայաստանի բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, հյուրեր արտերկրից:

Ереван /Медиамакс/. Сегодня в Арцахе состоялась торжественная церемония открытия капитально отреставрированного памятника «Мы и наши горы», являющегося одним из главных символов НКР
Президент НКР Бако Саакян подчеркнул важность сохранения национальных символов, выразив удовлетворение тем, что в этом процессе принимает участие и Диаспора. Президент НКР выразил признательность благотворителю Карену Авагумяну за финансирование работ по благоустройству комплекса, назвав это одним из лучших способов укрепления связей с исторической родиной.
В торжественном мероприятии приняли участие второй Президент НКР Аркадий Гукасян, спикер Национального собрания Республики Армения Овик Абрамян, первая леди Армении Рита Саргсян, спикер парламента НКР Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, сын автора памятника Ашот Багдасарян, гости из-за рубежа.