Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը կոչ է արել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին հատուկ ուշադրություն դարձնել Ադրբեջանի ապակառուցողական քաղաքականությանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Բակո Սահակյանն այս մասին ասել է Ստեփանակերտում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի նորանշանակ համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքի հետ հանդիպման ժամանակ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են Մինսկի խմբի շրջանակներում հակամարտության խաղաղ կարգավորման անհրաժեշտությունը:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ հակամարտության կարգավորման ամենամեծ խոչընդոտը պաշտոնական Բաքվի ապակառուցողական քաղաքականությունն է, որն ավելի մեծ սպառնալիք է ներկայացնում տարածաշրջանում խաղաղությանն ու կայունությանը:

Bako Sahakyan urges OSCE Minsk Group to pay attention to Baku's destructive policy
Yerevan /Mediamax/. NKR President Bako Sahakyan urged OSCE Minsk Group Co-Chairs to pay attention to the destructive policy pursued by Azerbaijan.
Bako Sahakyan stated this in Stepanakert during his meeting with newly appointed U.S. Co-Chair of OSCE Minsk Group James Warlick.
The meeting focused on issues related to NK conflict. Both sides noted the necessity of peaceful settlement of the conflict within the Minsk Group.
Bako Sahakyan noted that the destructive policy of official Baku is the biggest hindrance to the conflict’s settlement adding that it is becoming a much bigger threat to peace and stability in the region.