Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը կոչ է արել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին հատուկ ուշադրություն դարձնել Ադրբեջանի ապակառուցողական քաղաքականությանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Բակո Սահակյանն այս մասին ասել է Ստեփանակերտում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի նորանշանակ համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքի հետ հանդիպման ժամանակ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են Մինսկի խմբի շրջանակներում հակամարտության խաղաղ կարգավորման անհրաժեշտությունը:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ հակամարտության կարգավորման ամենամեծ խոչընդոտը պաշտոնական Բաքվի ապակառուցողական քաղաքականությունն է, որն ավելի մեծ սպառնալիք է ներկայացնում տարածաշրջանում խաղաղությանն ու կայունությանը:

Бако Саакян призвал Минскую группу ОБСЕ обратить внимание на деструктивную политику Баку - Mediamax.am
3771 просмотров
Бако Саакян призвал Минскую группу ОБСЕ обратить внимание на деструктивную политику Баку
Ереван /Медиамакс/. Президент НКР Бако Саакян призвал сопредседателей Минской группы ОБСЕ обратить внимание на деструктивную политику Азербайджана.
Как сообщает Медиамакс, Бако Саакян заявил об этом в Степанакерте на встрече с новоназначенным американским сопредседателем Минской группы ОБСЕ Джеймсом Уорликом.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся карабахского конфликта. Обе стороны отметили необходимость мирного урегулирования конфликта в рамках Минской группы.
Бако Саакян отметил, что самым большим препятствием на пути урегулирования конфликта является деструктивная политика официального Баку, добавив, что со временем она начинает представлять еще большую угрозу миру и стабильности в регионе.