Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախում շարունակվում են ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված եւ անհետ կորած համարվող զինծառայողների եւ քաղաքացիական անձանց որոնողական աշխատանքները:
Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնել են, որ սեպտեմբերի 21-ին Ստեփանակերտի Աջափնյակ թաղամասից հայտնաբերվել է քաղաքացիական անձի մարմին։
Սեպտեմբերի 22-ին իրականացված որոնումների արդյունքում Շուշիի շրջանի Ղայբալիշենի տարածքից հայտնաբերվել եւ տարհանվել է վիրավորում ստացած մեկ զինծառայող, իսկ Չարեքտարից`զոհված 2 զինծառայողի մարմին։
Սեպտեմբերի 23-ին տարհանվել է 68 մարմին, որից 4-ը` քաղաքացիական անձ է Ասկերանի շրջանի Սառնաղբյուր գյուղից, ընդ որում` 2 երեխա եւ տարեց ամուսիններ։
Նույն օրը Նախիջեւանիկ եւ Սարուշեն գյուղերի տարածքից հայտնաբերվել է 2 քաղաքացի, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Սեպտեմբերի 24-ին տարբեր ուղղություններով իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում տարհանվել է ընդհանուր 34 մարմին, Ասկերանի շրջանի Շոշ գյուղից քաղաքացիական 3 անձ է հայտնաբերվել։

В населенных пунктах Арцаха обнаружено 106 тел - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В Арцахе продолжаются поиски военнослужащих и гражданских лиц, погибших в ходе боевых действий и считающихся пропавшими без вести.
Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Арцаха сообщила, что 21 сентября в Ачапнякском районе Степанакерта было обнаружено тело одного гражданского лица.
В результате поисков, проведенных 22 сентября, был обнаружен и эвакуирован один раненый военнослужащий из района Гайбалишен Шушинского района, а также тела двух погибших военнослужащих из Чаректара.
23 сентября были эвакуированы 68 тел, 4 из которых - гражданские лица села Сарнахпюр Аскеранского района: двое детей и пожилые супруги.
В тот же день на территории сел Нахиджеваник и Сарушен были обнаружены двое граждан - их жизням ничего не угрожает.
24 сентября в результате поисково-спасательных работ, проведенных в различных направлениях, было эвакуированы 34 тела, а также были обнаружены трое гражданских лиц из села Шош Аскеранского района.