Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախում շարունակվում են ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված եւ անհետ կորած համարվող զինծառայողների եւ քաղաքացիական անձանց որոնողական աշխատանքները:
Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնել են, որ սեպտեմբերի 21-ին Ստեփանակերտի Աջափնյակ թաղամասից հայտնաբերվել է քաղաքացիական անձի մարմին։
Սեպտեմբերի 22-ին իրականացված որոնումների արդյունքում Շուշիի շրջանի Ղայբալիշենի տարածքից հայտնաբերվել եւ տարհանվել է վիրավորում ստացած մեկ զինծառայող, իսկ Չարեքտարից`զոհված 2 զինծառայողի մարմին։
Սեպտեմբերի 23-ին տարհանվել է 68 մարմին, որից 4-ը` քաղաքացիական անձ է Ասկերանի շրջանի Սառնաղբյուր գյուղից, ընդ որում` 2 երեխա եւ տարեց ամուսիններ։
Նույն օրը Նախիջեւանիկ եւ Սարուշեն գյուղերի տարածքից հայտնաբերվել է 2 քաղաքացի, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Սեպտեմբերի 24-ին տարբեր ուղղություններով իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում տարհանվել է ընդհանուր 34 մարմին, Ասկերանի շրջանի Շոշ գյուղից քաղաքացիական 3 անձ է հայտնաբերվել։

105 bodies recovered from different communities of Artsakh - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Search operations for servicemen and civilians killed or gone missing during the hostilities in Artsakh continue.
Artsakh State Emergency Service reported that a body of a civilian was found in Ajapnyak district of Stepanakert on September 21.
As a result of searches carried out on September 22, an injured serviceman was found and evacuated from Ghaibalishen area of Shushi region, and the bodies of 2 killed servicemen from Charektar.
On September 23, 68 bodies were recovered, of which 4 are civilians from Sarnaghbyur village of Askeran region, among them 2 children and elderly spouses.
On the same day, 2 citizens were found in the territory of Nakhijevanik and Sarushen villages, their lives are not in danger.
On September 24, as a result of search operations carried out in different directions, a total of 34 bodies were recovered. Three civilians were found in Shosh village of Askeran region.