Պուտինը դեէսկալացիայի հույս է հայտնել - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն այսօր ասել է, որ իր երկիրը մշտական կապի մեջ է Երեւանի, Ստեփանակերտի եւ Բաքվի հետ:
«Ռուս խաղաղապահներն ամեն ինչ անում են խաղաղ բնակչությանը պաշտպանելու համար։ Հուսով ենք, որ կարող ենք հասնել դեէսկալացիայի եւ խնդիրը տեղափոխել խաղաղ ուղղությամբ»,- Չինաստանի ԱԳ նախարար Վան Յիի հետ հանդիպման ժամանակ ասել է Ռուսաստանի նախագահը:
Վլադիմիր Պուտինն ասել է, որ ռուս խաղաղապահների հիմնական ճամբարում գտնվում են ավելի քանի 2 000 քաղաքացիական անձինք, այդ թվում՝ հազարից ավել երեխաներ:

Yerevan /Mediamax/. Russia’s President Vladimir Putin said today that his country is in constant contact with Yerevan, Stepanakert and Baku.
“Russian peacekeepers are doing everything to protect the civilian population. We hope that we can achieve de-escalation and move the issue to a peaceful direction,” the Russian president said during the meeting with Chinese Foreign Minister Wang Yi.
Vladimir Putin said that more than 2,000 civilians, including over 1,000 children, are in the main camp of Russian peacekeepers.