Ստեփանակերտը կոչ է անում միջոցներ ձեռնարկել ագրեսիան դադարեցնելու համար - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը շտապ հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ եւ քննարկել ստեղծված իրավիճակն ու հետագա անելիքները:
«Հաշվի առնելով հազարավոր մարդկանց կյանքին ու առողջությանը սպառնացող վտանգը՝ պաշտոնական Ստեփանակերտը կոչ է անում միջազգային դերակատարներին եւ շահագրգիռ բոլոր կողմերին անհապաղ ձեռնարկել անհրաժեշտ բոլոր միջոցներն Արցախի նկատմամբ ագրեսիան դադարեցնելու ուղղությամբ:
Արցախը մշտապես եղել է խաղաղ կարգավորման կողմնակից եւ վերահաստատում է իր պատրաստակամությունը՝ բոլոր հարցերի լուծումը տալ բանակցությունների միջոցով: Ադրբեջանի գործողությունները ոչ այլ ինչ են, քան էթնիկ զտման եւ ցեղասպան քաղաքականություն»,- ասված է Արցախի նախագահի աշխատակազմի հաղորդագրությունում:

Степанакерт призывает принять меры для прекращению агрессии Азербайджана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Арцаха Самвел Шахраманян созвал заседание Совета безопасности и обсудил создавшуюся ситуацию и дальнейшие действия.
«Учитывая угрозу жизни и здоровью тысяч людей, официальный Степанакерт призывает международных акторов и все заинтересованные стороны немедленно принять все необходимые меры для прекращения агрессии против Арцаха.
Арцах всегда был сторонником мирного урегулирования и подтверждает готовность решать все вопросы путем переговоров. Действия Азербайджана являются не чем иным, как этнической чисткой и политикой геноцида», - говорится в сообщении администрации президента Арцаха.