Ստեփանակերտը կոչ է անում միջոցներ ձեռնարկել ագրեսիան դադարեցնելու համար - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը շտապ հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ եւ քննարկել ստեղծված իրավիճակն ու հետագա անելիքները:
«Հաշվի առնելով հազարավոր մարդկանց կյանքին ու առողջությանը սպառնացող վտանգը՝ պաշտոնական Ստեփանակերտը կոչ է անում միջազգային դերակատարներին եւ շահագրգիռ բոլոր կողմերին անհապաղ ձեռնարկել անհրաժեշտ բոլոր միջոցներն Արցախի նկատմամբ ագրեսիան դադարեցնելու ուղղությամբ:
Արցախը մշտապես եղել է խաղաղ կարգավորման կողմնակից եւ վերահաստատում է իր պատրաստակամությունը՝ բոլոր հարցերի լուծումը տալ բանակցությունների միջոցով: Ադրբեջանի գործողությունները ոչ այլ ինչ են, քան էթնիկ զտման եւ ցեղասպան քաղաքականություն»,- ասված է Արցախի նախագահի աշխատակազմի հաղորդագրությունում:

Stepanakert calls for actions to stop the aggression - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The President of Artsakh Samvel Shahramanyan, urgently convened a meeting of the Security Council to discuss the created situation and further actions.
“Considering the threat to the life and health of thousands of people, the official Stepanakert calls on international actors and all stakeholders to immediately take all necessary measures to stop the aggression against Artsakh.
Artsakh has always been a supporter of peaceful settlement and reaffirms its readiness to resolve all issues through negotiations. Azerbaijan’s actions are nothing but a policy of ethnic cleansing and genocide,” Artsakh president’s press office said in a news release.