Փաշինյանն ու Մակրոնը քննարկել են ԼՂ-ում ստեղծված իրավիճակը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հեռախոսազրույցում քննարկել են տարածաշրջանում առկա իրադրությանը:
«Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետեւանքով Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար ճգնաժամի օրեցօր խորացումը, ինչպես նաեւ շեշտել դրա հաղթահարմանն ու լուծմանն ուղղված քայլերի անհրաժեշտությունը:
Զրուցակիցներն ընդգծել են տարածաշրջանում կայունության ու խաղաղության ապահովման ուղղությամբ հետեւողական ջանքերի կարեւորությունը»,- ասված է կառավարության հաղորդագրությունում:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and French President Emmanuel Macron discussed the current situation in the region in a telephone conversation.
“Nikol Pashinyan emphasized the deepening of the humanitarian crisis in Nagorno-Karabakh as a result of illegal blocking of the Lachin Corridor by Azerbaijan, as well as the need to take steps to overcome and resolve it.
The interlocutors also stressed the importance of consistent efforts to ensure stability and peace in the region,” the government said in a news release.