Փաշինյանն ու Մակրոնը քննարկել են ԼՂ-ում ստեղծված իրավիճակը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հեռախոսազրույցում քննարկել են տարածաշրջանում առկա իրադրությանը:
«Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետեւանքով Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար ճգնաժամի օրեցօր խորացումը, ինչպես նաեւ շեշտել դրա հաղթահարմանն ու լուծմանն ուղղված քայլերի անհրաժեշտությունը:
Զրուցակիցներն ընդգծել են տարածաշրջանում կայունության ու խաղաղության ապահովման ուղղությամբ հետեւողական ջանքերի կարեւորությունը»,- ասված է կառավարության հաղորդագրությունում:

Пашинян и Макрон обсудили текущую ситуацию в Нагорном Карабахе - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Франции Эммануэль Макрон в телефонной беседе обсудили текущую ситуацию в регионе.
«Никол Пашинян подчеркнул углубление с каждым днем гуманитарного кризиса в Нагорном Карабахе, возникшего в результате незаконного блокирования Азербайджаном Лачинского коридора, а также необходимость принятия мер по его преодолению и разрешению.
Собеседники подчеркнули важность последовательных усилий по обеспечению стабильности и мира в регионе», - говорится в сообщении правительства.