Լիխտենշտայնի արքայազնը կգլխավորի դեպի Արցախ մարդասիրական օդային օգնությունը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը լավ լուրեր է հայտնել դեպի Արցախ մարդասիրական օդային միջանցքի մասին:
«Լիխտենշտայնի արքայազն Միխաելը պատրաստակամություն է հայտնել գլխավորել դեպի շրջափակված Արցախ մարդասիրական օդային օգնությունը եւ անձամբ գտնվել մարդասիրական օգնություն բերող օդանավի մեջ:
Մարդասիրական ոլորտի մեր գործընկեր շվեյցարական Impact Investing Solutions ընկերությունն իր կայքում արդեն հրապարակել է մամուլի հաղորդագրություն, որում ասվում է. «Լիխտենշտայնի արքայազն Նորին Վսեմություն Միխաելի հետ միասին աշխարհի այլ առաջնորդներ, պետությունների ներկա եւ նախկին ղեկավարներ եւս պատրաստ են կենսական անհրաժեշտության ապրանքներն օդային կամուրջով հասցնել Լեռնային Ղարաբաղ, որտեղ 120 հազար մարդ, այդ թվում՝ 30 հազար երեխա, արդեն ութ ամսից ավելի է, ինչ զրկված են սննդից ու դեղորայքից»:
Սա շատ վառ օրինակ է, որ միջազգային դերակատարները պատրաստ են իրական աջակցություն տրամադրել, եթե լիովին տեղեկացված լինեն Արցախում տիրող իրավիճակից: Այս իմաստով ակնհայտ է, որ տեղեկատվական ոլորտում մեր ամենօրյա աշխատանքն արդյունավետ է, եւ մենք բոլորս պետք է ավելի ու ավելի շատ ջանք գործադրենք, որ աշխարհն իսկապես գիտակցի, թե Արցախում հիմա ինչ է կատարվում, եւ ինչ կարող է անել նրանցից յուրաքանչյուրը»,- Ֆեյսբուքում գրել է Ռուբեն Վարդանյանը:

Yerevan /Mediamax/. Former Minister of State of Artsakh Ruben Vardanyan announced good news about the humanitarian airlift to Artsakh.
“Prince Michael of Liechtenstein, expressed readiness to lead a humanitarian airlift to besieged Artsakh and to be on the board that will fly to the region.
According to one of our partners in this humanitarian mission, Impact Investing Solutions from Switzerland, “together with H.S.H. Prince Michael, other world leaders, current and former heads of state are also ready to lead necessary airlifts to Nagorno-Karabakh, where 120,000 people, including 30,000 children, are deprived of food and medication for more than 8 months already”.
This is a very clear example that international actors are ready to provide real support if they are fully informed about the situation in Artsakh. In this sense, it is obvious that our daily work in the information field is effective, and we should all make more and more efforts for the world to really realize what is happening in Artsakh and what each of them can do,” Vardanyan wrote on Facebook.