Լիխտենշտայնի արքայազնը կգլխավորի դեպի Արցախ մարդասիրական օդային օգնությունը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը լավ լուրեր է հայտնել դեպի Արցախ մարդասիրական օդային միջանցքի մասին:
«Լիխտենշտայնի արքայազն Միխաելը պատրաստակամություն է հայտնել գլխավորել դեպի շրջափակված Արցախ մարդասիրական օդային օգնությունը եւ անձամբ գտնվել մարդասիրական օգնություն բերող օդանավի մեջ:
Մարդասիրական ոլորտի մեր գործընկեր շվեյցարական Impact Investing Solutions ընկերությունն իր կայքում արդեն հրապարակել է մամուլի հաղորդագրություն, որում ասվում է. «Լիխտենշտայնի արքայազն Նորին Վսեմություն Միխաելի հետ միասին աշխարհի այլ առաջնորդներ, պետությունների ներկա եւ նախկին ղեկավարներ եւս պատրաստ են կենսական անհրաժեշտության ապրանքներն օդային կամուրջով հասցնել Լեռնային Ղարաբաղ, որտեղ 120 հազար մարդ, այդ թվում՝ 30 հազար երեխա, արդեն ութ ամսից ավելի է, ինչ զրկված են սննդից ու դեղորայքից»:
Սա շատ վառ օրինակ է, որ միջազգային դերակատարները պատրաստ են իրական աջակցություն տրամադրել, եթե լիովին տեղեկացված լինեն Արցախում տիրող իրավիճակից: Այս իմաստով ակնհայտ է, որ տեղեկատվական ոլորտում մեր ամենօրյա աշխատանքն արդյունավետ է, եւ մենք բոլորս պետք է ավելի ու ավելի շատ ջանք գործադրենք, որ աշխարհն իսկապես գիտակցի, թե Արցախում հիմա ինչ է կատարվում, եւ ինչ կարող է անել նրանցից յուրաքանչյուրը»,- Ֆեյսբուքում գրել է Ռուբեն Վարդանյանը:

Принц Лихтенштейна возглавит гуманитарную воздушную миссию в Арцах - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Бывший госминистр Арцаха Рубен Варданян сообщил хорошие новости о гуманитарном воздушном коридоре в Арцах.
«Его Светлость принц Михаэль выразил готовность возглавить гуманитарный воздушный конвой в осажденный Арцах и лично находиться на борту.
По словам одного из наших партнеров по этой гуманитарной миссии, швейцарской компании Impact Investing Solutions, «вместе с Его Светлостью Принцем Михаэлем другие мировые лидеры, действующие и бывшие главы государств также готовы осуществлять необходимые воздушные перевозки в Нагорный Карабах, где уже более 8 месяцев 120 000 человек, в том числе 30 000 детей, лишены продовольствия и медикаментов».
Это очень яркий пример того, что международные игроки готовы оказать реальную поддержку, если они будут полностью информированы о ситуации в Арцахе. В этом смысле очевидно, что наша повседневная работа в информационном поле эффективна, и мы все должны прилагать все больше и больше усилий, чтобы мир действительно осознал, что происходит в Арцахе, и что может сделать каждый из них», - написал Рубен Варданян в Facebook.