Ռուբեն Վարդանյան. «Միասին շատ բանի կարող ենք հասնել» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր ասել է, որ չնայած ադրբեջանական շրջափակման հետեւանքով ստեղծված ճգնաժամի դժվարություններին՝ այն ստիպում է նաեւ դասեր քաղել:
«Մտածել ավելի արդյունավետ ու ռացիոնալ համակարգ կառուցելու միջոցով հետագայի համար հնարավորություններ ստեղծելու մասին: Այս նոր իրավիճակում վերանայվում են առաջնահերթությունները. մի շարք ոլորտներ, ինչպիսին է, օրինակ, գյուղատնտեսությունը եւ այս բնագավառում իրականացվող ծրագրեր արդյունավետության բարձրացումը, դառնում են առանցքային ուղղություններից մեկը»,- ասել է նա:
Արցախի պետնախարարի աշխատակազմից հայտնել են, որ նա այցելել է Մարտակերտի շրջանի Հաթերք, Դրմբոն, Վանք համայնքներ, աշխատանքային հանդիպումներ ունեցել նշված եւ հարակից գյուղերի համայնքապետերի եւ բնակչության հետ:
Պետնախարարը շնորհակալություն է հայտնել բնակչությանը՝ ճգնաժամին դիմակայելու եւ միասին այս դժվարին ճանապարհն անցնելու պատրաստակամության համար:
«Ես ամեն անգամ մեծ ուժ եմ ստանում այս հանդիպումներից: Ամեն անգամ ձեզ հետ հանդիպումներից հետո իմ մեջ ավելի ու ավելի է ամրապնդվում այն հավատն ու վստահությունը, որ միասին մենք շատ բան կարող ենք անել եւ շատ բանի հասնել»,- ասել է Ռուբեն Վարդանյանը:

Рубен Варданян: «Вместе мы можем добиться многого» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Государственный министр Арцаха Рубен Варданян заявил сегодня, что, несмотря на трудности, кризис, вызванный азербайджанской блокадой, заставляет также извлекать уроки.
«Думать о создании возможностей для будущего путем формирования более эффективной и рациональной системы. В этой новой ситуации пересматриваются приоритеты: ряд сфер, таких, как, например, сельское хозяйство, и повышение эффективности программ, реализуемых в этой сфере, становятся одним из ключевых направлений», - сказал он.
Пресс-служба аппарата государственного министра Арцаха сообщила, что он посетил общины Атерк, Дрмбон, Ванк Мартакертского района, провел рабочие встречи с лидерами общин и населением этих и близлежащих сел.
Госминистр поблагодарил население за готовность противостоять кризису и вместе пройти этот нелегкий путь.
«Я получаю много сил от этих встреч. Каждый раз после встреч с вами все больше и больше укрепляется вера и уверенность в том, что вместе мы можем многое сделать и многого добиться», - сказал Рубен Варданян.