Ռուբեն Վարդանյան. «Միասին շատ բանի կարող ենք հասնել» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր ասել է, որ չնայած ադրբեջանական շրջափակման հետեւանքով ստեղծված ճգնաժամի դժվարություններին՝ այն ստիպում է նաեւ դասեր քաղել:
«Մտածել ավելի արդյունավետ ու ռացիոնալ համակարգ կառուցելու միջոցով հետագայի համար հնարավորություններ ստեղծելու մասին: Այս նոր իրավիճակում վերանայվում են առաջնահերթությունները. մի շարք ոլորտներ, ինչպիսին է, օրինակ, գյուղատնտեսությունը եւ այս բնագավառում իրականացվող ծրագրեր արդյունավետության բարձրացումը, դառնում են առանցքային ուղղություններից մեկը»,- ասել է նա:
Արցախի պետնախարարի աշխատակազմից հայտնել են, որ նա այցելել է Մարտակերտի շրջանի Հաթերք, Դրմբոն, Վանք համայնքներ, աշխատանքային հանդիպումներ ունեցել նշված եւ հարակից գյուղերի համայնքապետերի եւ բնակչության հետ:
Պետնախարարը շնորհակալություն է հայտնել բնակչությանը՝ ճգնաժամին դիմակայելու եւ միասին այս դժվարին ճանապարհն անցնելու պատրաստակամության համար:
«Ես ամեն անգամ մեծ ուժ եմ ստանում այս հանդիպումներից: Ամեն անգամ ձեզ հետ հանդիպումներից հետո իմ մեջ ավելի ու ավելի է ամրապնդվում այն հավատն ու վստահությունը, որ միասին մենք շատ բան կարող ենք անել եւ շատ բանի հասնել»,- ասել է Ռուբեն Վարդանյանը:

Ruben Vardanyan: “Together we can achieve a lot” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Artsakh State Minister Ruben Vardanyan said today that despite the difficulties of the crisis caused by the Azerbaijani blockade, it also forces to draw lessons.
“To think about creating opportunities for the future by building a more efficient and rational system. In this new situation, priorities are revised: a number of fields, such as, for example, agriculture, and the increase of the efficiency of programs implemented here, become one of the key directions,” he said.
Artsakh State Minister’s Office reports that he visited Haterk, Drmbon, Vank communities of Martakert region, had working meetings with the heads of mentioned and nearby communities and the residents.
Vardanyan thanked the people for their willingness to face the crisis and go through this difficult path together.
“I always get a lot of strength from these meetings. Every time after meeting you, the belief and the confidence that together we can do a lot and achieve a lot is strengthened more and more,” he said.