Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն ասել է, որ «մենք պատրաստ ենք ամեն ինչով անցնելու»:
Այդ մասին նա ասել է «Արցախ. 44-օրյա շրջափակում» հեռավար հավաքի ժամանակ, որին մասնակցել են շուրջ 300 ներկայացուցիչներ ավելի քան 40 երկրից:
«Չնայած մենք ծանր իրավիճակում ենք, բայց ես լավատես եմ, որովհետեւ տեսնում եմ արցախցիների ոգին ու կամքի ուժը, եւ ինձ համար մեծ հպարտություն է այդ մարդկանց կողքին կանգնելը։ Մենք պատրաստ ենք ամեն ինչով անցնելու, որովհետեւ արժանապատիվ ապրելու ձգտումը եւ սերը դեպի հայրենիքը մեծ ուժ է տալիս:
Արցախի եւ արցախցիների՝ իրենց հողի վրա արժանապատիվ ապրելու իրավունքի պայքարը ոչ միայն հայերի, այլեւ աշխարհի համար է կարեւոր, քանի որ այն արժանապատվությունը, արժեքները պահպանելու պայքար է»,- ասել է պետնախարարը:

Рубен Варданян: «Мы готовы пройти через все» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Государственный министр Арцаха Рубен Варданян заявил, что «мы готовы пройти через все».
Об этом он сказал на онлайн-встрече «Арцах. 44-дневная блокада», в которой приняли участие около 300 представителей из более чем 40 стран.
«Несмотря на то, что мы находимся в сложной ситуации, я настроен оптимистично, потому что вижу дух и силу воли народа Арцаха, и для меня большая гордость быть рядом с этими людьми. Мы готовы пройти через все - ведь желание жить достойно и любовь к Родине придает большие силы.
Борьба за право Арцаха и арцахцев достойно жить на своей земле важна не только для армян, но и для всего мира, потому что это борьба за сохранение достоинства и ценностей», - сказал госминистр.