Վարդանյանն ասել է, որ պետք է պատրաստ լինել բոլոր սցենարներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր օպերատիվ շտաբի նիստում ասել է, որ հնարավոր բոլոր սցենարներին պետք է պատրաստ լինել:
Արցախի պետնախարարի աշխատակազմից հայտնել են, որ առաջնային համարելով բնակչության բնականոն կենսագործունեության ապահովման հարցերը՝ պետնախարարը կարեւորել է ընթացիկ առաջացող նոր խնդիրների արագ արձագանքումը, դրանց լուծումների օպերատիվ քննարկումը:
Նիստի ընթացքում ներկայացվել է պարենային ապրանքների, դեղորայքի, բենզինի եւ դիզվառելիքի շուկաներում վիճակի մասին տեղեկություն:
Նշվել է, որ Արցախում ալյուրի պաշարները բավարար են, եւ հացի արտադրության հետ կապված խնդիրներ չկան:
Պետնախարարը հանձնարարել է պետական մարմիններին նվազագույնի հասցնել բենզինով շահագործվող ավտոմեքենաների թիվը՝ նախապատվությունը տալով գազով շահագործվող ավտոմեքենաներին:

Рубен Варданян призвал быть готовыми к любым сценариям - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Государственный министр Арцаха Рубен Варданян призвал сегодня на заседании оперативного штаба быть готовыми к любым сценариям.
Пресс-служба аппарата госминистра Арцаха сообщила, что назвав вопросы обеспечения нормальной жизнедеятельности населения приоритетом, госминистр заявил о важности оперативного реагирования на возникающие вызовы.
На заседании была представлена информация о ситуации на рынках продовольственных товаров, медикаментов, бензина и дизельного топлива.
Рубен Варданян отметил, что запасов муки в Арцахе достаточно, проблем с производством хлеба нет.
Государственный министр поручил госорганам минимизировать количество автомобилей с бензиновым двигателем, отдав предпочтение автомобилям, работающим на газе.