Սիմոնյան. «ԱՄՆ առաջինն է արձագանքել Լաչինի միջանցքի արգելափակմանը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն այսօր ասել է, որ Միացյալ Նահանգներն առաջինն է արձագանքել Լաչինի միջանցքի արգելափակմանը:
ԱԺ-ից հայտնում են, որ Ալեն Սիմոնյանն այդ մասին ասել է ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսիի հետ հրաժեշտի հանդիպմանը:
«Շնորհակալ ենք Միացյալ Նահանգներին Լաչինի միջանցքի շուրջ ծավալվող իրադարձությունների վերաբերյալ հասցեական արձագանքի համար: Նշեմ, որ Միացյալ Նահանգներն առաջինն է արձագանքել միջանցքի արգելափակմանը»,- ասել է Ազգային ժողովի նախագահը:
Ալեն Սիմոնյանը նկատել է, որ Լին Թրեյսիի պաշտոնավարման ընթացքում հայ-ամերիկյան հարաբերությունները հասել են ավելի բարձր մակարդակի:

Simonyan: “The US was first to respond to Lachin corridor’s blocking” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Speaker of the Armenian National Assembly Alen Simonyan said today that the United States was the first to respond to the blocking of Lachin corridor.
National Assembly’s press service reports that Alen Simonyan said this during the farewell meeting with the U.S. Ambassador Lynne Tracy.
“We are grateful to the United States for its targeted response to the events unfolding around Lachin corridor. I should mention that the United States was the first to respond to the blocking of the corridor,” the Armenian parliament speaker said.