Սիմոնյան. «ԱՄՆ առաջինն է արձագանքել Լաչինի միջանցքի արգելափակմանը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն այսօր ասել է, որ Միացյալ Նահանգներն առաջինն է արձագանքել Լաչինի միջանցքի արգելափակմանը:
ԱԺ-ից հայտնում են, որ Ալեն Սիմոնյանն այդ մասին ասել է ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսիի հետ հրաժեշտի հանդիպմանը:
«Շնորհակալ ենք Միացյալ Նահանգներին Լաչինի միջանցքի շուրջ ծավալվող իրադարձությունների վերաբերյալ հասցեական արձագանքի համար: Նշեմ, որ Միացյալ Նահանգներն առաջինն է արձագանքել միջանցքի արգելափակմանը»,- ասել է Ազգային ժողովի նախագահը:
Ալեն Սիմոնյանը նկատել է, որ Լին Թրեյսիի պաշտոնավարման ընթացքում հայ-ամերիկյան հարաբերությունները հասել են ավելի բարձր մակարդակի:

Ереван /Медиамакс/. Председатель парламента Армении Ален Симонян заявил сегодня, что США первыми отреагировали на блокировку Лачинского коридора.
Пресс-служба парламента сообщила, что Ален Симонян сказал об этом на прощальной встрече с послом США Линн Трейси.
«Мы благодарны США за адресную реакцию на события, разворачивающиеся вокруг Лачинского коридора. Должен отметить, что Соединенные Штаты первыми отреагировали на блокировку коридора», - сказал председатель парламента.
Аллен Симонян заметил, что за время нахождения в должности Линн Трейси армяно-американские отношения вышли на более высокий уровень.