Երեւան: Մեդիամաքս։ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր հրավիրել է անվտանգության խորհրդի ընդլայնված նիստ:
Արցախի նախագահի աշխատակազմից հայտնել են, որ ԱԽ նիստի ընթացքում քննարկվել է Ադրբեջանի կողմից Արցախն արտաքին աշխարհի հետ կապող միջանցքի արգելափակման հետեւանքով ստեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակը:
Անվտանգության խորհուրդը որոշել է համապատասխան նամակով դիմել Արցախում տեղակայված ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը՝ անընդունելի համարելով միջանցքի փակումը, որը բերելու է Արցախում հումանիտար աղետի:

Yerevan /Mediamax/. President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan convened today an enlarged sitting of the Security Council.
Artsakh President’s Office reports that the participants of the meeting discussed the military-political situation created as a result of the blockade of the corridor connecting Artsakh to the outer world by Azerbaijan.
The Security Council made a decision to address a letter to the Russian peacekeeping contingent deployed in the Artsakh Republic, describing the closure of the corridor inadmissible, and which will lead to a humanitarian disaster.