Ստեփանակերտ-Երեւան ճանապարհը կարող է վտանգավոր լինել երթեւեկության համար - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Տեղեկատվական շտաբը հայտնում է, որ «քանի որ Ստեփանակերտ-Երեւան միջպետական ճանապարհի տարբեր հատվածներ մոտիկ են ռազմական գործողությունների վայրերին, այն երթեւեկության համար կարող է վտանգավոր լինել»:
«Հաշվի առնելով իրավիճակի լրջությունը՝ հորդորում ենք քաղաքացիներին այս ընթացքում երթեւեկել միայն խիստ անհրաժեշտության պարագայում: Իրավիճակի հնարավոր փոփոխության դեպքում կտրվի անհրաժեշտ տեղեկատվություն», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Սեպտեմբերի 13-ի, ժամը՝ 09:00-ի դրությամբ արցախա-ադրբեջանական շփման գծի ողջ երկայնքով իրավիճակը շարունակում է հարաբերականորեն կայուն մնալ:

Использование дороги Степанакерт-Ереван может быть опасным - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Информационный штаб Арцаха сообщает, что «поскольку различные участки межгосударственной дороги Степанакерт-Ереван находятся вблизи мест боевых действий, использование дороги может быть опасным».
«Учитывая серьезность ситуации, призываем граждан пользоваться дорогой в этот период только в случаях крайней необходимости. В случае возможного изменения ситуации будет предоставлена необходимая информация», - говорится в сообщении.
По состоянию на 09:00 часов 13 сентября ситуация на линии соприкосновения Арцах-Азербайджан была относительно стабильной.