Պուտինը եւ Միշելը քննարկել են խաղաղ գործընթացը Երեւանի եւ Բաքվի միջեւ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը եւ Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելն այսօր հեռախոսազրույցում քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղում կայունության եւ անվտանգության ապահովման հարցը, «այդ թվում՝ հաշվի առնելով Վլադիմիր Պուտինի եւ Շառլ Միշելի վերջին շփումները Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարների հետ»։
Կրեմլի մամուլի ծառայությունը հաղորդագրության մեջ ասված է.
«Վերահաստատվել է 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի եւ նոյեմբերի 26-ի Հայաստանի, Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի հիմնարար եռակողմ համաձայնագրերի հետեւողական իրականացման հիմնարար կարեւորությունը։ Այս համատեքստում Ռուսաստանի նախագահը հայտնել է տնտեսական եւ տրանսպորտային կապերի վերականգնման ծրագրերի իրականացմանն, ինչպես նաեւ հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատման գործընթացին եւ երկու երկրների միջեւ խաղաղության պայմանագրի մշակման բանակցությունների մեկնարկին ուղղված քայլերի մասին»։

Путин сообщил Мишелю о шагах по запуску мирного процесса между Ереваном и Баку - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент России Владимир Путин и председатель Европейского совета Шарль Мишель сегодня в телефонной беседе обсудили тему обеспечения стабильности и безопасности в Нагорном Карабахе, «в том числе с учётом проведённых в последнее время Владимиром Путиным и Шарлем Мишелем контактов с лидерами Армении и Азербайджана».
«Подтверждена принципиальная важность последовательного выполнения основополагающих трёхсторонних договорённостей Армении, Азербайджана и России от 9 ноября 2020 года, 11 января и 26 ноября 2021 года. В этом контексте президент России сообщил о предпринимаемых шагах, нацеленных на реализацию проектов по восстановлению экономических и транспортных связей, а также на запуск процесса делимитации армяно-азербайджанской границы и переговоров по выработке мирного договора между двумя странами».