Փաշինյանն ու Հարությունյանը խոսել են Արցախում ներդրվելիք ջանքերից - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հեռախոսազրույցով քննարկել են Արցախյան 44-օրյա պատերազմի հետեւանքների հաղթահարմանն ուղղված աշխատանքների ընթացքը:
Կառավարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների Հայրենիք վերադարձի ապահովմանը, անվտանգային խնդիրների լուծմանը, ինչպես նաեւ Արցախում բնականոն կյանքի ապահովմանը, ենթակառուցվածքների բարելավմանը եւ բնակարանաշինության ընթացքին:
Երկուստեք ընդգծվել է, որ Հայաստանի ու Արցախի կառավարությունները ներդնելու են բոլոր ջանքերը՝ հանուն Արցախի վերածննդի եւ հետագա զարգացման, ինչը կլինի 44-օրյա պատերազմում զոհված հերոս հայորդիների գործի արժանի շարունակությունը:

Yerevan /Mediamax/. Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan and President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan discussed during a phone conversation the course of the works addressed to overcoming the consequences of the 2020 Artsakh war.
Government’s press service reports that they particularly referred to ensuring the return of Armenian POWs kept in Azerbaijan, resolution of security issues as well as ensuring normal life in Artsakh, improvement of infrastructures and apartment building.
The interlocutors stressed that the governments of Armenia and Artsakh will exert all the efforts for Artsakh’s revival and future development which will be worthy continuation of the work of heroic sons of Armenia killed in the 2020 Artsakh war.--