Փաշինյանն ու Հարությունյանը խոսել են Արցախում ներդրվելիք ջանքերից - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հեռախոսազրույցով քննարկել են Արցախյան 44-օրյա պատերազմի հետեւանքների հաղթահարմանն ուղղված աշխատանքների ընթացքը:
Կառավարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների Հայրենիք վերադարձի ապահովմանը, անվտանգային խնդիրների լուծմանը, ինչպես նաեւ Արցախում բնականոն կյանքի ապահովմանը, ենթակառուցվածքների բարելավմանը եւ բնակարանաշինության ընթացքին:
Երկուստեք ընդգծվել է, որ Հայաստանի ու Արցախի կառավարությունները ներդնելու են բոլոր ջանքերը՝ հանուն Արցախի վերածննդի եւ հետագա զարգացման, ինչը կլինի 44-օրյա պատերազմում զոհված հերոս հայորդիների գործի արժանի շարունակությունը:

Пашинян и Арутюнян обсудили рассказали об усилиях, которые будут предприняты в Арцахе - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян и Президент Республики Арцах Араик Арутюнян в телефонной беседе обсудили ход работ по преодолению последствий войны 2020 года.
Пресс-служба правительства сообщает, что, в частности, лидеры коснулись темы возвращения на родину содержащихся в Азербайджане военнопленных, вопросов решения вопросов безопасности, обеспечения нормальной жизни в Арцахе, улучшения инфраструктур и строительстве жилья.
Стороны подчеркнули, что правительства Армении и Арцаха приложат все усилия для возрождения и дальнейшего развития Арцаха, что станет достойным продолжением дела героев, погибших в 44-дневной войне.