Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի արտգործնախարարության խոսնակ Մարիա Զախարովան ասել է, որ «մենք տարբեր երկրներից պարբերաբար լսում ենք ապակայունացնող բնույթի հայտարարություններ»:
«Ես խորհուրդ կտայի բոլորին առաջին հերթին կենտրոնանալ կարգավորման գործընթացում ներգրավված բոլոր կողմերի այն ջանքերի վրա, որոնք ուղղված են խաղաղությունը վերադառնալուն եւ իրավիճակի կայունացմանը: Սա թիվ մեկ թեման է, որը, իմ կարծիքով, պետք է ավելի ակտիվորեն առաջ մղվի:
Ապակայունացնող հայտարարությունները մարդկանց մեջ վախ եւ վաղվա օրվա հանդեպ անվստահություն են սերմանում, խաթարում են նրանց հավատը ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման նկատմամբ:
Սադրիչ, նսեմացնող, երբեմն նույնիսկ ֆեյքային հայտարարություններ՝ ինչ ասես, որ չի եղել այս ընթացքում: Այդ պատճառով մենք ասում ենք, որ ցանկացած հռետորաբանություն, որը մենք լսում ենք կողմերից, պետք է կապված լինի իմ հիշատակած առաջնային խնդրի եւ ընդհանուր նպատակի հետ, որն ուրվագծվել էր անցյալ տարվա երեք երկրների ղեկավարների կողմից ստորագրված եւ այս տարի վերահաստատված եւ լրացված փաստաթղթերում»:

Yerevan /Mediamax/. Russian Foreign Ministry Spokeswoman Maria Zakharova has said that "we regularly hear statements of destabilizing nature from various figures from different countries.”
“I would recommend everyone, first of all, to focus on the need to talk about the efforts directed by all parties involved in the settlement process to return peace and stabilize the situation in the region. This is the number one topic, which, in my opinion, needs to be promoted even more actively.
Destabilizing statements are aimed at instilling fear and apprehension for tomorrow in people and undermining their faith in the implementation of the reached agreements.
Provocative, derogatory, sometimes even fake statements – we have heard it all. That is why we state that any rhetoric we hear from the parties should be compliant with the primary task and the common goal outlined in the documents, signed by the leaders of the three countries last year and reaffirmed and supplemented this year.”