Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Պաշտպանության բանակն այսօր հայտնել է, որ «վերջին օրերին հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից տարբեր ուղղություններով խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը»:
«Նշված խախտումների առանձնահատկությունը կայանում է նրանում, որ եթե նախկինում թշնամական կողմը հիմնականում կրակում էր դեպի օդ, ապա ներկայումս ավելի հաճախակի են դարձել ՊԲ մարտական դիրքերի եւ սահմանամերձ խաղաղ բնակավայրերի ուղղությամբ արձակված կրակոցները:
Համոզված լինելով, որ նշված խախտումները նպատակ ունեն խուճապային տրամադրություններ ստեղծել Արցախի ազգաբնակչության շրջանում, ինչպես նաեւ ստվերել ռուսական խաղաղապահ առաքելության իրականացումը՝ կոչ ենք անում ադրբեջանական կողմին զերծ մնալ նման սադրիչ գործողություններից եւ հավատարիմ մնալ ձեռք բերված պայմանավորվածություններին», - ասված է ՊԲ հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. Defense Army of Artsakh today has reported that “in recent days Azerbaijani forces have been violating the ceasefire, firing shots from small arms.”
“The difference is that while the Azerbaijani forces fired previously, the shots were made in the air, and now the Azerbaijani forces frequently target the combat posts of the Defense Army and the civilian settlements close to the border.
These violations are certainly aimed at causing panic among the population of Artsakh and undermine the Russian peacekeeping mission. The Defense Army urges the Azerbaijani forces to refrain from provocations and fulfill its commitments,” the Artsakh army said in a statement.