Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Պաշտպանության բանակն այսօր հայտնել է, որ «վերջին օրերին հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից տարբեր ուղղություններով խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը»:
«Նշված խախտումների առանձնահատկությունը կայանում է նրանում, որ եթե նախկինում թշնամական կողմը հիմնականում կրակում էր դեպի օդ, ապա ներկայումս ավելի հաճախակի են դարձել ՊԲ մարտական դիրքերի եւ սահմանամերձ խաղաղ բնակավայրերի ուղղությամբ արձակված կրակոցները:
Համոզված լինելով, որ նշված խախտումները նպատակ ունեն խուճապային տրամադրություններ ստեղծել Արցախի ազգաբնակչության շրջանում, ինչպես նաեւ ստվերել ռուսական խաղաղապահ առաքելության իրականացումը՝ կոչ ենք անում ադրբեջանական կողմին զերծ մնալ նման սադրիչ գործողություններից եւ հավատարիմ մնալ ձեռք բերված պայմանավորվածություններին», - ասված է ՊԲ հաղորդագրության մեջ:

Ереван /Медиамакс/. Армия обороны Арцаха заявила сегодня, что «в последние дни противник нарушал режим прекращения огня в разных направлениях из огнестрельного оружия разного калибра».
«Особенность указанных нарушений заключается в том, что если раньше противник в основном стрелял в воздух, то теперь участились обстрелы в направлении позиций Армии обороны и мирных населенных пунктов на границе.
Будучи уверенными в том, что указанные нарушения направлены на создание панических настроений среди населения Арцаха, а также на то, чтобы помешать выполнению российской миротворческой миссии, призываем азербайджанскую сторону воздержаться от подобных провокационных действий и придерживаться достигнутых договоренностей», - говорится в заявлении Армии обороны.