Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն այսօր հայտարարել է, որ պատրաստվում է այցելել Շուշի:
Ինչպես հաղորդում է Անադոլու գործակալությունը, նա այդ մասին ասել է Թյուրքալեզու պետությունների համագործակցության խորհրդի նիստում, որն անցկացվել է վիդեկոնֆերանսի ռեժիմով:
Թուրքիայի նախագահը շնորհավորել է Ադրբեջանի ղեկավարությանն ու ժողովրդին «Ղարաբաղում պատմական հողերի ազատագրման կապակցությամբ» եւ ասել է.
«Կարեւոր է, որ թյուրքալեզու երկրները շարունակեցին աջակցել Ադրբեջանին նաեւ Ղարաբաղում թյուրքական հուշարձանների պահպանության եւ վերականգնման գործում: Հույս ունեմ, որ մոտ ժամանակներս՝ Ռամադանի տոնակատարությունից հետո, մենք կայցելենք Շուշի, ինչը եւս մեկ տոն կդառնա մեզ համար»:

Эрдоган собирается посетить Шуши - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил сегодня, что собирается посетить Шуши.
Как сообщает Анатолийское агентство, об этом он сказал на заседании Совета сотрудничества тюркоязычных государств, которое прошло в режиме видеоконференции.
Президент Турции поздравил руководство и народ Азербайджана с «освобождением исторических земель в Карабахе» и заявил:
«Важно, чтобы тюркоязычные страны продолжили поддерживать Азербайджан и в деле защиты и возрождения тюркских памятников в Карабахе. Надеюсь, что в скором времени, после праздника Рамазан, мы посетим Шушу, что станет для нас еще одним праздником».