Նոր ռազմաքաղաքական իրավիճակում առաջ են քաշվելու նոր լուծումներ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ու Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը Ստեփանակերտում քննարկել են բանակաշինությանը եւ փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Վաղարշակ Հարությունյանն ասել է, որ հայկական բանակի ենթակառուցվածքների վերականգնումն ակտիվ փուլում է, նոր ռազմաքաղաքական իրավիճակի պայմաններում առաջ են քաշվելու նոր լուծումներ` Հայաստանի եւ Արցախի անվտանգությունն ապահովելու համար:
Արայիկ Հարությունյանը տեղեկացրել է գերեվարված անձանց եւ զոհվածների մարմինների փոխանակման, անհայտ կորածների որոնման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների մասին։

Yerevan /Mediamax. Armenian Minister of Defense Vagharshak Harutyunyan and Artsakh President Arayik Harutyunyan have discussed issues related to army building and military cooperation at the meeting in Stepanakert.
Vagharshak Harutyunyan has stated that the restoration of the Armenian army’s infrastructure is in an active stage. According to him, in the new military-political situation, the army command will put forward new solutions to ensure the security of Armenia and Artsakh.
Arayik Harutyunyan has briefed the Defense Minister on the exchange of the captives and the bodies of the victims, as well as the ongoing search for the missing.