Արցախի նախագահն խոսել է ազգային համաձայնության իշխանության մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր հայտարարել է, որ քաղաքական խորհրդակցություններ է սկսել քաղաքական ու հասարակական լայն շրջանակների հետ՝ քննարկելու համար առկա մարտահրավերներն ու ապագայի անելիքները:
Նա ասել է, որ դրանց միջանկյալ արդյունքներով հնարավորություն է տեսնում ազգային համաձայնության իշխանություն ձեւավորելու, որով կկարողանան համատեղել բոլորի ջանքերը՝ հանուն հայրենիքի անվտանգության ու զարգացման եւ ժողովրդի բարօրության:
«Այս ճգնաժամային ու վճռորոշ պահին երկու ձեռքերս միշտ մեկնված կլինեն յուրաքանչյուրին, ով պատրաստ եւ ունակ կլինի գեթ մեկ աղյուս դնելու մեր հայրենիքի վերակառուցման որմին: Ուստի, հորդորում եմ բոլոր-բոլորին՝ համախմբվել եւ միասնական ջանքերով ոչ միայն դուրս գալ այս իրավիճակից, այլ նաեւ բռնել ճամփան երկարատեւ զարգացման ու զորացման, որը միակ ճանապարհն է արեւի տակ մեր ու գալիք սերունդների արժանապատիվ կյանքն ապահովելու համար: Ակնկալում եմ, որ մեզնից յուրաքանչյուրը մի կողմ կդնի իր անձնական ու խմբային ամբիցիաներն ու շահերը եւ ուս-ուսի կծառայենք նույն ազգային նպատակներին»,- ասել է Արայիկ Հարությունյանը:

Yerevan /Mediamax. Artsakh President Arayik Harutyunyan today has announced that he has started political consultations with a wide range of political and public groups to discuss current challenges and future plans.
He has said that with the intermediate results of these discussions have revealed an opportunity to form a government of national accord, which will be able to combine everyone’s efforts ad aim them toward ensuring security and development of the homeland and the welfare of the people.
“In this critical and decisive moment, both of my hands will always be extended to anyone who is ready and able to lay at least one brick on the wall of the reconstruction of our homeland. Therefore, I urge everyone to unite and work together not only to get out of this situation, but also to take the path of long-term development and strengthening, which is the only way to ensure a dignified life under the sun for us and future generations. I expect that each of us will put aside our personal and collective ambitions and interests and will serve the same national goals shoulder to shoulder,” said Arayik Harutyunyan.