Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը եւ ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալ Սթիվեն Բիգանը նոյեմբերի 24-ին տեղի ունեցած հեռախոսազրույցի ընթացքում անդրադարձել են թուրք-ադրբեջանական ագրեսիայի հետեւանքով Արցախում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամի ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերին։
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, Արա Այվազյանը շեշտել է տեղահանված արցախահայության հայրենիք վերադարձի համար պայմանների ապահովման եւ նրանց իրավունքների պահպանման, վերականգնման ուղղությամբ քայլերի ձեռնարկման հրատապության կարեւորությունը:
Արա Այվազյանն ու Սթիվեն Բիգանը կարեւորել են ԵԱՀԿ Մինսկի համանախագահ երկրների սերտ համագործակցությունը հակամարտությունից տուժած անձանց շահերի լիարժեք հասցեագրման գործում։

Yerevan /Mediamax. During a telephone conversation on November 24, Armenian Foreign Minister Ara Ayvazyan and U.S. Deputy Secretary of State Stephen Biegun discussed the steps taken towards tackling the humanitarian crisis in Artsakh, which resulted from the Turkish-Azerbaijani aggression.
Armenian MFA has said that Ara Ayvazyan stressed the importance of securing conditions for the repatriation of displaced Artsakh Armenians and making efforts for protection and restoration of their rights.
Ara Ayvazyan and Stephen Biegun have stressed the importance of close cooperation between the OSCE Minsk Group Co-Chairs in fully addressing the interests of the victims of the conflict.