Երեւան: Մեդիամաքս: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը նոյեմբերի 23-24-ին հեռախոսազրույցներ է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ։
Կրեմլի մամուլի ծառայությունը հայտնել է, որ հեռախոսազրույցների ընթացքում հանգամանորեն քննարկվել են նոյեմբերի 21-ին Ռուսատանի միջգերատեսչական պատվիրակության այցերը Երեւան եւ Բաքու, ինչպես նաեւ երեք երկրների ղեկավարների նոյեմբերի 9-ի հայտարարության իրագործման ընթացը:
«Քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղում ռուսաստանցի խաղաղապահների աշխատանքն եւ բնակչությանը մարդասիրական օգնություն տրամադրելու հետագա քայլերը։ Անդրադարձ է եղել նաեւ տարածաշրջանում տնտեսական փոխգործակցության եւ տրանսպորտային հաղորդակցության ապաշրջափակման խնդիրներին»,- նշված է հաղորագրության մեջ։

Yerevan /Mediamax/. On November 23 and 24, Russian President Vladimir Putin held telephone conversations with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev.
During the conversations, the parties discussed in detail the visits of the Russian interdepartmental delegation to Yerevan and Baku on November 21, as well as the implementation of the November 9 statement of three leaders, the Kremlin press service reports.
“The work of Russian peacekeepers in Nagorno Karabakh and further steps aimed at providing humanitarian aid to the population were discussed. Issues related to economic cooperation and unblocking the transport communication in the region were also discussed,” the statement issued by the kremlin press service reads.