Արցախում մեկնարկում են վերականգնման աշխատանքները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Պատերազմից տուժած Արցախի բնակավայրերն ու մայրաքաղաք Ստեփանակերտը կարճ ժամանակահատվածում կվերականգնվեն, հաղորդում են Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից:
Այստեղ նշել են, որ «այս ուղղությամբ Արցախի ու Ռուսաստանի կողմից գործնական ու հստակ քայլեր են կատարվում»:
«Ձեւավորվել է աշխատանքային 6 խումբ, որոնք Ստեփանակերտում, շրջկենտրոններում եւ գյուղական համայնքներում կատարում են վնասների չափագրում եւ գույքագրում, որին անմիջապես կհաջորդի ակտիվ շինարարությունը», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Ереван /Медиамакс/. Населенные пункты Арцаха и столица Степанакерт, пострадавшие от войны, будут восстановлены в короткие сроки, сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Арцаха.
В сообщении службы говорится, что «Арцах и Россия предпринимают практические и четкие шаги в этом направлении».
«Сформировано шесть рабочих групп для оценки и инвентаризации ущерба в Степанакерте, районных центрах и сельских населенных пунктах, после чего начнется активное строительство», - говорится в сообщении.