Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ասել է, որ ստորագրված եռակողմ հայտարարությունը չի որոշում Արցախի վերջնական կարգավիճակը:
Մշակույթի, մարզական ոլորտի եւ հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը նախագահը նշել է, որ հնարավորինս արագ պետք է վերականգնվի Մինսկի գործընթացը:
«Հարցի կարգավորման տեսլականը հետեւյալն է՝ վերադառնալ Արցախի հարցի կարգավորման բանակցություններին: Հնարավորինս արագ պետք է վերականգնվի Մինսկի գործընթացը: Բայց սա բավարար չէ: Որպեսզի այդ բանակցությունները հաջողության հասնեն, դրանց հետեւում պետք է կանգնած լինեն ուժեղ եւ հզոր Արցախն ու Հայաստանը եւ հայ ժողովուրդը»,- ասել է նախագահը:
Նրա խոսքով՝ ուժեղ դառնալու համար ռազմական առումով ճանապարհը ժամանակակից բանակ ունենալն է. «Մեր առջեւ խնդիր է դրվում կարճ՝ մի քանի տարվա ընթացքում Հայաստանը դարձնել ժամանակակից տեխնոլոգիաների երկիր»:

Президент Армении: «Этот документ не определяет окончательный статус Арцаха» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Армен Саргсян заявил сегодня, что подписанное трехстороннее заявление не определяет окончательный статус Арцаха.
В ходе встречи с представителями культуры, спорта и общественных организаций Армении президент отметил, что Минский процесс должен быть возобновлен как можно скорее.
«Видение решения вопроса следующее: вернуться к переговорам по урегулированию арцахского вопроса. Минский процесс должен быть возобновлен как можно скорее. Но этого недостаточно. Чтобы переговоры увенчались успехом, за ними должны стоять сильный и могущественный Арцах, Армения и армянский народ», - сказал он.
По его словам, стать сильным в военном отношении - это иметь современную армию.
«Перед нами стоит задача за несколько лет сделать Армению страной современных технологий»,- сказал армянский президент.